Кличко пробачив Порошенку мільйони київських податків

0
114

Кличко пробачив «бідному» Порошенку 25 мільйонів київських податків

Ще 25 грудня 2014 року Київрада ухвалила іронічне рішення на підтримку суднобудівної промисловості столиці. Так ПАТ «Завод «Ленінська кузня», який належить олігарху-президенту Порошенку, отримав пільгу зі сплати земельного податку у сумі близько 25 млн. грн. «на покращення матеріально-технічної бази підприємства». Тобто бізнес Порошенка в умовах масового зубожіння населення отримав можливість викачати в офшор черговий транш за рахунок киян – платників податків.

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» Київський міський голова Віталій Кличко формує порядок денний сесії міської ради, може зупиняти її рішення, зобов’язаний забезпечувати на території Києва додержання законів України і несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень. Тобто саме Кличко протягнув це питання через підконтрольну йому більшість в Київраді і має понести за це відповідальність.

Надання податкової пільги одній із найбагатших людей України є не тільки аморальним вчинком, але і корупційним діянням. ПАТ «Завод «Ленінська кузня» має велику земельну ділянку, яка не оформлена належним чином. За моїми даними приватний бізнес Порошенка не має Державного акту на право власності на цю землю і «володіє» нею на праві постійного користування. Проте чинним законодавством така форма користування передбачена лише для юридичних осіб комунальної та державної власності.

Роками ПАТ «Завод «Ленінська кузня» ухиляється від укладання договору оренди земельної ділянки, оскільки тоді до бюджету м.Київ має бути сплачена сума не менше як 100 мільйонів гривень на рік. Ні Кличко, ні попередні міські голови (голови КМДА) не вжили жодного кроку для того, щоб змусити Порошенка укласти відповідний договір. Існуюча судова практика показує, що у разі, коли міський голова звертається до суду з метою зобов’язати порушника закону укласти договір оренди земельної ділянки, то вердикт майже завжди на стороні громади.

Зараз маємо ситуацію, яка має своє логічне пояснення – Кличко здійснює корупційне діяння і надає своєму партійному партнеру Порошенку багатомільйонні привілеї за рахунок громади. З іншого боку, він зловживає владою і не вживає заходів для наповнення бюджету Києва за допомогою справедливої орендної плати за землю.

З метою зупинити вказаний злочин з ухилення від сплати податків у великому розмірі, а також притягнення до кримінальної відповідальності Віталія Кличка за зловживання владою я звернувся до Генерального прокурора України і Директора Національного антикорупційного бюро. Буду повідомляти громадськість про результати розслідування чергового корупційного скандалу високопосадовців.

Віталій Купрій

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here