Дипломати України зголосилися на відверту розмову

0
87

Спільна нарада комітетів євроінтеграціі і закордонних справ з керівниками міжпарламентських офіційних делегацій і неофіційних груп дружби.

До відвертоі розмови доєдналися і міністр Клімкін , і керівництво парламенту. Перша подібна ініціатива і відверта розмова, як нам разом найкраще презентувати Украіну наззовні, разом боротися за посилення підтримки Украіни і інформування про Украіну, як посилити проукраінську коаліцію в світі і розбити міфи російськоі пропаганди . Вже найближчим часом ЄС розглядатиме питання санкцій проти РФ ( і серед 28 краін є чимало, які виступають за іх скасування). Політична підтримка парламентом і кожним депутатом украінськоі позиціі, дипломатичних зусиль в умовах, коли РФ витрачає на лобізм і пропаганду мільярди- стають надзавданням. Цього потребують наші посольства і дипломати.
Як депутат зі стажем хочу зауважити, що вперше офіційні парламентські делегаціі працюють на міжнародних майданчиків як єдина команда. Використовують кожен виступ , аби посилити позиціі Украіни. Цей момент важко переоцінити. Дуже активними є і деякі групи дружби, які через особисте спілкування і постійний контакт посилюють лобізм Украіни і шукають наших нових друзів. Да, важливо, що 90 відсотків всіх відряджень здійснюються виключно за рахунок приймаючоі сторони і особистих коштів, тобто, це не бюджетні вояжі.
Разом з тим, спроби виносити внутрішні чвари наззовні працюватимуть не на Украіну. Ми маємо багато проблем, ми маємо чесно говорити про них міжнародним партнерам, наприклад і щодо корупціі чи неефективності держуправління, вони і так все знають і цінують чесність у взаєминах. Чесна оцінка ситуаціі сприяє змінам і реформам- без сумніву. Але є теми, які вимагають безумовноі єдності: питання безпеки і захисту Украіни, формування проукраінськоі коаліціі в боротьбі з краіною агресором. Добре, що в цих питаннях є розуміння серед різних політичних сил . Домовилися про необхідність більш інтенсивного діалогу з МЗС щодо отримання інформаціі з перших вуст та формування позиціі, про інтенсифікацію діалогу з ключовими для нас краінами через міжпарламентський діалог. Ну і вже зараз починаємо готуватися до наступних сесій ПАРЄ і інших важливих міжнародних заходів, де також відбувається справжня битва за Украіну.

Ірина Геращенко

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here