Час позбавити зрадників звання Герой України. Як це зробити

0
358

Знову як і 2014-му постало питання, що в нас серед Героїв України є особи, які відверто грали на боці та на інтереси росії. І знову, як і 8 років тому влада грає “я в домікє”. Типу не можна позбавити звання Герой України тих, хто вже отримав цю нагороду. Можна. Було б бажання.

Мій друг і колега, а також історик за освітою журналіст Sergii Kostezh десь писав про “Героїв-зрадників”, що вручення Героя України – це взагалі радянська система, і в жодній країні цивілізованого світу такого нема. Це не так. У багатьох країнах є найвищі нагороди. Наприклад, у США найвищою військовою нагородою є Медаль Пошани. І вона теж з зіркою. І її отримували американці українського походження.

Тому просто скасування цієї нагороди як радянського спадку – не правильно.

Але.

У нас звання Герой України отримують дві категорі: військові за геройські вчинки з врученням Золотої Зірки і цивільні за “трудові досягнення” з врученням Ордену Держави. Ось це “за трудові досягнення” – дійсно якась діч. І саме за ці “трудові досягнення” Героями ставали ті, кого ми нині вважаємо зрадниками через співпрацю з росією.

Тому рішення, яке давно перезріло – це залишити Героя України лише для військових.

Що для цього потрібно? Не так і багато.

Перше – внесення змін в Закон про про державні нагороди України. Треба просто викреслити з закону згадку, що Героя України присвоюють за здійснення визначного трудового досягнення.

Пункт другий. Цим же законопроектом про внесення змін до згаданого закону треба передбачити якийсь новий аналог для кавалерів Ордену Держави. Простіше взагалі цю нагороду викреслити, але раптом там серед кавалерів є дійсно заслужені.

Пункт третій. Нехай законтворці вигадали для Ордену Держави якийсь аналог. Тому вони мають дати вказівку Комісії державних нагород переглянути список кавалерів Ордену Держави і визначити, хто з того списку автоматом заслуговує на нову нагороду. Таким чином ця Комісія може абсолютно законно перетряхнути список “Героїв”. І позбавити найвизої нагороди мудаків різних мастей.

Це якщо говорити про нагороди.

Насправді, держава мала б думати не про позбавлення нагород зрадників та колаборантів, а про їхнє покарання. На жаль, в цьому плані держава ще більш толерантна до тих, кому вдалося вижити. Їх не карають, а дають можливість змінити політичні прапори, перефарбуватися, перетворитися на “патріотів”. Замість покарання колаборантів деякі міністри стають на їхній захист, переконують, що не можна хейтити учорашніх зрадників. А сама держава не здатна цю армію зрадників притягунти до відповідальності.

Це пєчально.

Тому якщо карати не виходить, то треба хоча б позбавити нагород. Бо дико бачити у Пантеоні Героїв поруч з бійцями, які вчинили величезний подвиг і навіть віддали своє життя за нашу країну, різноманітних мудаків, які довгий час працювали на інтереси росії.

Перейти к источнику