Звернення до Путіна: Росія хоче весь Донбас

0
231
Братущак

В історії з визнанням “ЛДНР” є один важливий момент, на який наші медіа не звернули увагу. Момент, через який на Донбасі можуть значно активізуватися бойові дії. Якщо Путін таки підпише визнання “ЛДНР”.

Йдеться про територію “ЛДНР”: у яких межах Росія може визнати ці утворення.

У нас багато хто сприймає “ЛДНР” в межах ОРДЛО. Типу що нині окуповано, на те й зазіхає Росія. Але це не так.

ЧИТАЙТЕ: Визнання “Л/ДНР” Росією: кінець “Мінська” та відновлення активної війни за Донбас?

У своєму виступі у Держдумі комуніст та один з авторів звернення до Путіна згадав, що “референдум” 2014-го проходив на значно ширшій території. Цей “референдум” згадується і в тексті звернення.

Також у зверненні до Путіна згадали ще й консультативне опитування 1994-го, яке проходило в Донецькій та Луганській областях. Його російські комуністи назвали “всеукраїнським референдумом”. Збрехали. Але важливо, що в контексті визнання “ЛДНР” йдеться про дві області загалом, а не про окремі їх частини.

Та й у “конституціях” окупантів йдеться, що територія “ЛДНР” визначається кордонами, які існували на день їх створення. Просто нагадаю, що у 2014-му фейковий “референдум” проходив, наприклад, у Маріуполі та Слов’янську.

Отже у разі визнання Путіним “ЛДНР” Росія зі своїми посіпаками може поставити Україні ультиматум: віддати додаткові території. І мова може йти від ще частини Донбасу (ті ж Маріуполь та Слов’янськ) і аж до двох областей загалом.

Звичайно, Київ на це не піде. І тоді Росія може розв’язати бойові дії з новою силою.

Зрозуміло, що в разі визнання Путіним “ЛДНР” туди одразу відкрито зайде російська армія. І мінські домовленості будуть остаточно поховані. І це для України плюс. Бо виконати мінські домовленості повністю – це власними руками знищувати державу.

З іншого боку новий етап бойових дій на Донбасі для Путіна може мати на меті не нові території, а новий “Мінськ”. Умовно “Мінськ-3”.

Нам кожного разу нав’язували вимоги через загрозу розгрому. Після Іловайська був “Мінськ-1”, після Дебальцевого – “Мінськ-2”. Тож у Путіна може бути в голові, наприклад, Маріуполь і “Мінськ-3”.

Але щось мені підказує, що ми вже не в тому стані, щоб нам нав’язували вимоги.

Перейти к источнику