Подвиг під Херсоном. Як починалося широкомасштабне вторгнення

0
229

Це Дмитро Дозірчий – танкист з 59-ї бригади. Світлина не передає всієї щирості та світлості хлопця. У житті він реально класний!

Я хотів з ним зустрітися ще з того моменту, як прочитав про нагородження. Дізнатися більше про сухе та протокольне “за бої на Херсонщині, за те, що вивів бригаду з оточення”.

Він отримав Героя України за бої під моїм рідним Херсоном у перший день широкомаштабного вторгнення. Для мене це особисто важливо. А ще важливо розповісти українцям історію, що на Херсонщині воювали, були жорсткі бої. Бо якось забагато поширюють російський наратив “Херсон здали без бою”. Це не так.

Ми зустрілися на межі Херсонської області. І спілкувалися більше години. Той перший день 24-го лютого Дмитро пам’ятає у всіх деталях. Тож відтворили шлях його танкової роти від Залізного Порту до Херсона. Дмитро як справжній командир йшов першим зі своєю ротою на російський десант, який захопив мости під Херсоном. За його історією можна і варто знімати блокбастер. Як жартує Дмитро, він цей “бойовик” вже продивився у першому ряді з ефектом 5D.

ЧИТАЙТЕ: Бої під Херсоном, які зробили танкіста Дмитра Дозірчого Героєм України

І ще. Він мріє повернутися. Заїхати на своєму танку в Херсон, пройти до Залізного Порту, де зустрів вторгнення. А ще там на березі Чорного моря він зустрів чудових людей, які за кілька днів до війни стали йому як рідні. “Якби нині була можливість щось їм передати, то я сказав би, щоб вони нас чекали. Ми неодмінно туди повернемось”, – каже Дмитро.

Перейти к источнику