Бронетанковий завод розповів про навмисне псування військової техніки

Тільки що відвідав Житомирський бронетанковий завод.

Цей завод займається ремонтом різної бронетехніки окрім танків. Дуже важливій візит.

Керівництво заводу та технічні працівники розповіли мені про те, з якими пошкодженями приходять до них БМП, БТР, БМД, БРДМ, тощо. Зрозуміло, що найбільша кількість проблем, пов’язана з безпосередніми ураження снарядами, осколками, кулями. Мене сумно вразила картина попадання міни в башню БМП – вірогідно, що були жертви.

Проте, на думку ремонтників, виникнення частини проблем з бронетехнікою, пов’язане з банальним невмінням війскових з нею поводитись. Навіть зафіксовані факти саботажу, коли в зоні бойових дій навмисно “перекусувався” джгут електродротів і в масляну систему вкидалися 2 сирих яйця, які при нагріві згортались і блокували змащення двигуна.

Керівництво заводу повідомило нас про багаторівневий процес прийняття в експлуатацію відремонтованої техніки: іспити на комп’ютерах та полігоні, відділ технічного контролю, військова прийомка пердставниками Міністерства оборони і наприкінці техніку перевіряє представник військової частини, куди вона прямує.

Окремим обуренням з боку трудового колективу було те, що, не зважаючі на гучні корупційні скандали з попереднім керівництвом і публічна обіцянка Петра Порошенка притягнути винних до відповідальності, жодна кримінальна справа проти обороноздатності України до сиї пір не розслідувана.

Я готую депутатське звернення військовому прокурору пану Матіусу з вимогою надати відповідні пояснення.

Віталій Купрій


Загрузка...