Зеленський стане “олігархом”?

Зеленський стає на крок ближчим до отримання статусу “олігарх”.

За законом “олігарх” має відповідати щонайменше трьом з чотирьох критеріїв. Одному – участь у політиці – Зеленський відповідає за посадою.

З отримання контролю Банкової на телеканали “Рада” та “Дом” Зеленський по суті отримав вплив на медіа. Це вже відповідність другому критерію. Багато хто помилково вважає, що потрібно бути власником медіа. Але це не так. Закон прописаний так, що цьому критерію відповідають навіть ті, хто впливає на медіа через посередників.

Ось Порошенко ніби переписав свої телеканали на своїх партійцев та працівників цих каналів. Але в команді президента вважають, що Порошенку це не допоможе уникнути статусу “олігарх”. Аналогічний підхід має бути в цьому критерії і до Зеленського. Якщо він контролює “Дом” і “Раду” через своїх підлеглих, якщо ці канали піарять його так само, як АхметовТБ Ахметова, а МедведчукТБ – Медведчука, то отримує статус “медіамагната”. І стає на крок ближче до статусу “олягарх”.

Залишається лише один пунктік.

Монополії і Зеленського нема. Тож ключове питання – у статках. Потрібно мати активів на близько $90 млн.

Зеленський є доларовим мільйонером. Можливо навіть його статки можна оцінити у десятки мільйонів доларів. Але він точно не потрапив до топ-200 списку “Форбс”. А там достатньо було мати $40 млн.

Отже, по цьому критерію Зеленський не проходить. Але ж статки – це справа наживна. Ще кілька об’єктів “Великого будівництва” і – вжух – маємо нового олігарха. Офіційного олігарха.

Але в цій історії вже важливий один висновок. Для боротьби з олігархами команда Зеленського накопичує свої олігархічні інстурменти: політичний вплив, медіа, гроші. Як кажуть “клин клином вибивають”. А олігархів – олігархом…

Перейти к источнику