Як ми зібрали 6,5 млн гривень на Patreon. Усе – на благодійність

0
148

Останні сім років поряд з моїм іменем в соцмережах можна побачити не лише слово волонтер, а й номер банківського рахунку. Українці з усього світу вже звикли перераховувати на нього гроші на потреби армії.

Але нашої уваги потребує не лише армія.

Є й інші фронти добрих справ – допомога дитячим будинкам, реабілітаційним центрам, освітнім ініціативам. Усюди, де держава не справляється або не витягує. І таких напрямів чимало. Ще до 2014 року я регулярно передавав таким закладам кошти своєї родини. Рік тому, коли почалася історія з коронавірусом, залучив до цієї справи ще й своїх підписників.

Поряд з номером картки на армійські потреби у березні 2020 з’явилося ще й посилання на Patreon. Це сучасна онлайн-платформа для пожертв творцям контенту. А я вирішив використати її для збору коштів на благодійні проєкти.

Сьогодні мій Patreon має вже майже понад півтори тисячі патронів. Цього року на Миколая я запросив їх усіх на зустріч, яку ми влаштували в Києві. Було особливо приємно побачити людей з різних міст, які спеціально приїхали зустрітися. Проте більшість, звісно, дивилися нашу трансляцію онлайн.

Познайомилися, поспілкувалися, я розповів, що вже зробили і що плануємо на наступний рік.

Найбільше мене тішить, що того ж вечора після зустрічі частина донорів збільшили суму свого внеску. І вперше за час існування мого акаунту, ми подолали позначку у 17 тисяч доларів на місяць! Це рекорд серед українських акаунтів на Patreon.

Але і це не межа, сума росте далі. Я пишаюся тим, що наша благодійна команда має таку велику довіру людей.

У нас є сім рівнів підписки, найменша і найпопулярніше – по три долари щомісяця. Копієчка до копієчки наші патрони складають величезну суму. За півтора роки на платформі ми зібрали 6,5 мільйонів гривень.

І за цей час ми допомогли вже 49 організаціям. Для себе ми обрали тактику допомагати тим проєктам, які вже певний час працюють, мають досвід, але потребують тієї чи іншої матеріальної підтримки.

До нас звертаються центри виховання та реабілітації дітей-сиріт та людей з інвалідністю. При чому і громадські, і державні однаково просять допомогти з ремонтом чи купити спеціальне обладнання, якого бракує.

Маємо мережу перевірених волонтерів по Україні. Вони підказують нам, де і чим реально можемо допомогти.

На 2022 рік є плани зайнятися освітніми ініціативами, заохочувати дітей більше читати та вивчати історію. Також в фокусі уваги будуть шелтери. Це притулки для жінок з дітьми, які зазнали домашнього насильства. Такі заклади у трьох областях відкриє Православна Церква України. Цьогоріч уже запрацював перший в Україні Шелтер Святої княгині Ольги.

Усі люди в Україні заслуговують на гідні умови життя. І якщо держава поки що не спроможна забезпечити рівний доступ до лікування й реабілітації усім без винятку, то ми разом з нашими донорами на Patreon допоможемо тим, хто вже тягне це на своїх плечах.

Мені іноді дорікають, що я надто багато розповідаю про благодійність. Мовляв, добро треба робити в тиші. Я не згоден. Про хороші речі потрібно заявляти гучно. Цим ти показуєш приклад людям навколо. Робити добро стає нормою життя, а не дивним проявом піару.

Зробити благодійність простою звичкою нам і допомагає Patreon. Один раз ти обираєш підписку, і щомісяця автоматично з картки на рахунок йдуть твої кілька доларів.

Ми збираємо не просто пожертви на Patreon, а цілу спільноту небайдужих людей навколо доброї справи.

Перейти к источнику