Зеленський проти КСУ: чому президент рубає з плеча

0
362

Виступлю адвокатом Зеленського.

Після публікації президентського законопроекту про відставку суддів КСУ і скасування рішень КСУ щодо антикорупційного законодавства багато хто звинуватив Володимира Зеленського у спробі узурпації влади.

Чи порушив Зеленський Конституцію і вийшов за межі своїх повноважень?

Так.

– Президент фактично своїм вольовим рішенням відновив дію реєстру електронних декларацій, хоча згідно з рішенням КСУ доступ до е-декларацій мав бути закритий з вчорашнього дня.

– Президент хоче скасувати рішення КСУ, хоча такі рішення є остаточними і оскарженню не підлягають.

– Президент хоче ухваленням закону відправити у відставку весь склад КСУ, хоча ні в нього, ні в парламенту нема на це таких повноважень.

Чи міг Зеленський діяти більш м’яко?

Звісно, що міг.

Чому ж тоді президент пішов ва-банк?

Не думаю, що Зеленському не пояснили всіх ризиків, пов’язаних з ухваленим ним рішенням. Переконаний, що Зеленський пішов на конфронтацію з КСУ, розуміючи, що виходить за межі своїх повноважень.

Але.

Коли говорити конструктивно з КСУ не виходить.

Коли надалі КСУ не зупиниться і знищить Антикорупційний суд, НАБУ і все, що йому заманеться.

Коли нинішній КСУ – це не про трактування положень законів на відповідність Конституції, а інструмент для політичних маніпуляцій в руках Медведчука-Коломойського.

Тоді приходиться рубати з плеча. Рубати на випередження.

Чекати два роки, поки у частини суддів КСУ почнуть закінчуватися терміни повноважень? Яких в п*зду два роки?! Два дні – і від нинішнього КСУ не повинно залишитися нікого і нічого.

Є ризики. ВРУ може не підтримати законопроект Зеленського. Тоді в країні почнеться справжня політична криза. Але хочеться надіятись, що народним депутатам вистачить мудрості і вони не допустять входження країни в кризу. Для цього нардепам необхідно якнайшвидше ухватити проект Зеленського.

Не виключено, що судді КСУ не визнають рішення парламенту про відставку. Але це вже не така велика проблема. Якийсь час країна побуде без КСУ, поки не будуть обрані нові судді.

В екстраординарні часи без вольових, не завжди законних рішень ніяк 🙂

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here