Яценюк: вугілля з ОРДЛО – фінансування тероризму. Що ж сталося?

0
352

В історії з підозрою Порошенку мені було цікаво: а що скаже Яценюк?

Чому саме він? Бо ще в 2014-му на той час прем’єр нарікав: купувати вугілля з окупованих територій – це фінансування тероризму. Навіть до СБУ тоді звертався з закликом розібратися з питанням переділу вугільного ринку. І вважав це питанням нацбезпеки. І ці заяви тоді Яценюк робив публічно.

Ба більше. Тоді Порошенко розповідав, що вугілля закуповується лише у тих шахт з окупованих територій, які зареєстровані за українським законодавствам, а гроші йдуть лише на зарплату шахтарям виключно в українських банках. А Яценюк наполягав: щахти захоплені російськими терористами. І тому уряд Яценюка ухвалював рішення закуповувати вугілля в ПАР. Але ці поставки зірвали. Хто? підконтрольні Банковій силовики.

Отже, у 2014-му Яценюк публічно називав закупівлю вугілля з окупованих територій фінансуванням тероризму. Стаття? Стаття. У 2014-му.

І ось за вікном 2021-й. Порошенку за закупівлю цього вугілля СБУ та ДБР інкримінують державну зраду та сприяння діяльності терористичних організацій.

А що Яценюк? Колишній прем’єр виходить в ефір АхметовТБ. Щоб нагадати про фінансування тероризму? Ні. Яценюк розповідає, що Порошенко не міг вчинити державну зраду. Може й так. Але хто ж тоді за спиною президента Порошенка та прем’єра Яценюка у 2014-му році за державні кошти купував вугілля з окупованих територій і таким чином фінансував тероризм? Хто ж реально керував країною того року?

Насправді, все очевидно. І заява Яценюка в студії АхметовТБ зрозуміла. Бо слідом за справою по вугіллю з окупованої території може постати ще одне питання: а як Ахметов міг контролювати свої підприємства на окупованих територіях аж до початку 2017-го року? Чи нема в діях “олігарха” того ж таки сприяння тероризму?

Тому і Яценюк, як вірний ахметівець, починає захист свого “Дона” заздалегідь.

Перейти к источнику