Якщо завтра війна: як готуватися Києву

Якщо завтра війна.

Що повинна зробити влада? Продовжувати політику умиротворення у вигляді чергових Мінських угод? Або ж ввести воєнний стан, розірвати дипломатичні відносини з Росією й оголосити загальну мобілізацію?

Дмитро Різниченко, громадський активіст (прес-офіцер батальйону «Донбас» ЗСУ):

«Розірвати будь-які відносини з Московією треба було давно. Одразу після першого порушення нею домовленостей. Інакше не ясно, до чого цей фарс із підписами договорів взагалі існує. Відома ж історична істина – «будь-які договори з Московією не варті паперу, на яких вони написані». Тим більше, що розрив відносин та вихід з переговорів ніяк би не вплинув на наявну ситуацію на фронті. І так же очевидно, що Московія перейде в атаку, плюнувши на будь-які папірці, як тільки віднайде для цього можливості й сили.

Якщо ж вона почне наступ завтра – треба опиратися будь-яким чином. Досвід війни показав, що лише збройний спротив дає шанс на результат. Власне, це ще з початку Революції ясно.

Особисто на мою думку треба перейти до активної оборони – як на Майдані. Розв’язати руки командирам, аби вони мотали нерви ворогу артилерією та ДРГ.

Психологічний стан ворога зараз значно гірший за наш – вони зрозуміли, що Московія не поспішає включати їх у свій склад, і грошима засипати теж не буде. Вони густо сваряться між собою, і загалом переживають не кращі часи.

На них треба потроху тиснути – обстрілювати, психологічно вимотувати, віджимати свою землю шматочок за шматочком, намагаючись не викликати масштабного втручання російських військ. Як казав Мао Цзедун: «Ворог зупинився – ми його турбуємо». Хоча, звісно, у царині порад я не можу бути категоричним, позаяк командування АТО краще знає ситуацію».


Загрузка...