ДБР і відеореєстратор. Ідіотизм чи злочин.

0
165

У істерично-поспішній Заяві ДБР про розслідування “Української правди” щодо обставин ДТП з Трухіним є два надзвичайно цікавих твердження.

Перше:

матеріалів, оприлюднених журналістами видання “Українська правда”, на момент виходу розслідування у розпорядженні слідства не було.

Друге:

слідчі ДБР допитували співробітника поліції, відео з особистої камери якого оприлюднили журналісти.

ДБР не було б ДБР, якби керувалося вимогами законодавства.

Працівник ДБР не був би працівником цієї малоповажної контори, якби знав, що прилад той називається не “особиста камера”, а портативний відеореєстратор – пристрій, призначений для запису, зберігання та відтворення відеоінформації, технічні характеристики та особливості конструкції якого дають змогу закріпити його на форменому одязі поліцейського.

А чи знає хтось у ДБР про існування Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 18 грудня 2018 року N1026, майбутньому розслідуванню ще доведеться встановлювати.

Так от, відповідно до пункту 2 Розділу I тієї Інструкції, портативний відеореєстратор використовується серед іншого з метою виявлення або фіксування правопорушення.

Відповідно до пункту 2 Розділу VIII Інструкції, строк зберігання записів відеореєстратора становить 30 діб.

Відповідно до пункту 4 Розділу VIII Інструкції, строк зберігання записів відеореєстратора за рішенням керівника органу, підрозділу поліції може бути збільшено у разі використання їх у процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності, у рамках розслідування кримінального провадження та/або в провадженнях у справах про адміністративні правопорушення, у разі фіксації надзвичайних подій за участю особового складу поліції, інших подій, якщо вони можуть бути використані в процесі службової діяльності органів, підрозділів поліції, під час проведення службових розслідувань.

ДТП сталося 23 серпня 2021р.

Державне бюро розслідувань отримало від Національної поліції України матеріали кримінального провадження за фактом ДТП 2 вересня 2021 року.

Тобто, на момент отримання ДБР матеріалів, відеозаписи мали зберігатися навіть без збільшення строку.

Про присутність на місці ДТП поліцейського, запис з відеореєстратора якого було оприлюднено УП, слідчим ДБР було відомо, адже вони його допитували.

Риторичне питання, а чому слідчі ДБР не витребували негайно і не оглянули відеозапис? Не приєднали відеозапис до матеріалів кримінального провадження?

Просто тому, що у ДБР розумних і професійних принципово не беруть на роботу?

Ні. Хтось їм наказав приховати матеріали.

І цей хтось сидить високо.

Перейти к источнику