Альянс Авакова-Порошенка стане єдиним хребтом, на який Зеленський зможе опертися після розриву з Коломойським

0
254

Справа проти В’ятровича, як і справа проти Чорновол, пахне чистою політикою. Знову-таки справу відкривають у ДБР, підконтрольному людям Портнова.

Про те, що Портнов уже давно говорить про розворот української політики подалі від Майдану знають, мабуть, усі. Ці події – зовнішні вияви великої боротьби за владу, а точніше за лояльність Банкової і частку в держуправлінні з боку конкуруючих груп Портнова і Авакова.

В кінцевому підсумку, група Коломойського вийде з правлячої коаліції (цілком вірогідно, без виходу з фракції аби не наразитися на втрату мандатів), руйнуючи монобільшість. І заміна лежить на поверхні. Наступними партнерами по коаліції з командою Зе мають стати “Голос” і “ЄС”, про що вже мали би початися переговори.

Справи Венедиктової проти Порошенка, розкритиковані Портновим, насправді предмет торгу Арсена з Петром. І потенційно їхня повістка і нестача багнетів внаслідок відходу людей Коломойського з “СН” їх однозначно зближують і роблять хорошими союзниками Банкової.

Те, що відбувається в українській політиці днями на наших очах можна вкласти в модель протистояння Аваков-Портнов, причому Портнов по факту проксі Коломойського. Вчорашній розгляд справи проти Чорновол, на думку Портнова, мав стати прецедентом і початком реваншу антимайдану (тема, яка просто червоною ниткою пронизує кожен його пост), у той же час силовики показово затримали генерала СБУ Шайтанова, який працював на РФ. Багато хто питав, що означає це затримання і чому саме сьогодні. Ось це і означає: показова відповідь одних силовиків іншим щодо спроб переписати сценарій Майдану.

Сьогодні “Страна.юа” розмістила для них досить дивну редакційну статтю, в якій йшлося про зростання рейтингу партії Порошенка “ЄС”. Насправді “Страна” вже не перший місяць публікує матеріали з унікальними даними з місць злочинів, які просто неможливо отримати з відкритих джерел і які очевидно натякають на зв’язок видання з міністром Аваковим. У той же час, на сайті постійно додаються коментарі Авакова щодо коронавірусу, які точно мають високий рейтинг переглядів, бо стосуються часу завершення карантину.

У той же час доволі показовим фактом була масова підтримка Чорновол на суді нардепами від “ЄС” і Порошенком особисто. Якщо її арешт дійсно мав якийсь політичний сенс для Портнова, то саме у якості засобу тиску на Авакова, про що не варто забувати.

Альянс Авакова і Порошенка, можливо, стане єдиним хребтом, на який Зеленський зможе опертися після розриву з Коломойським. І певен, що з доступних опцій ця – далеко не найгірша.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here