Як маніпулює Шустер Ахметова

0
109
Братущак

От він формулює питання: команда Зеленського – це якісно нові люди? Ну і 90% відповідає – ні. І Шустер своїх коментарях робить висновок: бачите, які “слуги” поганці.

А що таке “якісно нові”? Про яку саме якість запитує Шустер? Про кращу чи гіршу? Без цього уточнення не можна дати точну відповідь. І не можна після отриманих 90% “ні” інтерпретувати думки опитаних, що нові – гірші. Бо і в разі отримання протилежного результату – 90% “так” – можна теж казати про якісно нових гірших людей.

Простий приклад. Нинішній склад “Динамо” – це якісно нові гравці у порівняні з Динамо-86? І тут можна давати відповідь – “так”. Ці динамівці якісно нові гравці у порівнянні з командою, яка виграла єврокубок. Але з одним уточненням – якісно гірші нові гравці.

Тому опитування від Шустера маніпулятивне у самому формулюванні питання. Як і все шоу Шустера, яка виходить лише з однією метою: відпрацювати інтереси олігарха. Зі зміною інтересів Ахметова і направленість шоу Шустера змінюється. Звичайний італійський флюгер.

Але найцікавіше в цій історії ось що.

Ок, ви отримали 90% відповідей “ні, команда Зеленського не є якісно новими людьми”. І в шоу пояснюєте, які вони поганці: своїх відмазують, опонентів переслідують, прокуратура імпотентна, влада корумпована. І додаєте: народ помилився/людей обдурили, хотіли кращих, а кращих не отримали.

І ось тут би згадати, що цей самий народ дійсно хотів кращих, бо попередники остогиднули тим самим: своїх відмазували, опонентів переслідували, прокуратура була імпотентною, влада – корумпованою.

Але Шустер цього не згадує. У студії в нього – “сплошь и рядом” попередники:

АВАКОВ, міністр внутрішніх справ (2014 – липень 2021);

ПІСКУН, генеральний прокурор (2002-2003; 2004-2005; 2007);

ВЛАСЕНКО, народний депутат з 2008-го року, ВО “Батьківщина”;

ГОНЧАРЕНКО, народний депутат з 2014-го року, “Європейська Солідарність”.

Як сказав мій один колега – музей воскових фігур. Особливо Піскун – така собі “совість Януковича”.

Ну і плюс ті, хто у 2019-му були в команді “нових людей”: РЯБОШАПКА, генеральний прокурор (2019-2020) і РАЗУМКОВ, голова Верховної Ради України (2019-2021).

І от ніби правильні речі говорять ці гості, високоморальні промови штовхають, говорять з надривом за Україну, схвильовані гримаси зображують. А за всім цим – музей прогнилої української влади, який Шустер видає за цукерочку.

Але останнього ефіру Шустер пішов ще далі. І надав ефір розповісти про погану українську владу представниці проросійського сайту, який заблокований рішенням РНБО. Хто ж ще може розповісти українцям про поганців серед нових, як не рупор Москви?

За таким принципом можна було надати ефір і медійникам-медведчуківцям. Або рупорам “Л/ДНР”. Їм саме в день ефіру Шустера Yuotube заблокував канали. Нечуваний наступ на свободу слова! Ахметов і Шустер вже поспішають на допомогу?

Перейти к источнику