Уряд навмисно затягує прийняття бюджету через дерибан фінансів олігархічними кланами

“Гоп-стоп, мы подошли из-за угла,
Гоп-стоп, ты много на себя взяла”…

Свіжа новина від міністра фінансів Наталії Яресько: “Низку законопроектів щодо структурних реформ, новий Податковий кодекс України та проект Держбюджету-2016 плануємо подати до Верховної Ради у найближчі тижні”.

Найближчі тижні, скільки їх? Не один, це точно. Значить, мінімум два. Або три. Або чотири… Міністр не уточнила. Можна лише гадати. Без гадання із повідомлення Яресько ясно одне – Уряд Порошенка-Яценюка планує у грудні системний гоп-стоп. З так само системними, але абсолютно непрогнозованими наслідками. Чому гоп-стоп?

Тому що буде порушено вимоги кількох Законів. І про регламент Ради, бо в такі терміни неможливо дотримати законні процедури, не кажучи вже про всебічне вивчення, змістовне обговорення, внесення необхідних поправок до урядових проектів, у яких зазвичай купа ляпів, нестиковок та ще й приховані корупційно-лоббістські схеми. І норму Закону про неприпустимість запровадження податкових змін, мінімум, лише через півроку після їх схвалення. Гарант цих порушень не зупинить – він натомість гарантуватиме і проштовхуватиме режим гоп-стоп.

Тому що Уряд Порошенка-Яценюка “имел в виду” і десятки мільйонів громадян, і мільйони підприємців, яких гоп-стопом позбавив можливості хоч якось завчасно планувати своє майбутнє, свій бізнес. Звертаю увагу: Яресько говорить не про якісь там косметичні зміни, а про НОВИЙ Податковий кодекс! Якого ще ніхто не бачив, бо його дописують-латають дотепер. Як не бачив ніхто і проекту Держбюджету-2016, бо його теж дописують-латають дотепер, Як не чув і не знає ніхто про анонсовані Яресько якісь структурні реформи…

Щоб провести заплановане Урядом Порошенка-Яценюка через Раду, для медійного забезпечення режиму гоп-стоп піднімуть шалений галас про вселенський прорив (якщо закони прийняти), про вселенську катастрофу (якщо не прийняти), про непоступливість МВФ, про жорсткі вимоги Європи і Америки, для додаткового тиску на депутатів привезуть наживо дуже високих гостей із Америки і Європи…

Рада може цей гоп-стоп зупинити. І може спробувати домогтися прийняття законів, які працюватимуть на країну, а не на кількох родин у країні, тим більше не на когось за межами країни.

Я бажаю депутатам, які вважають себе народними і ще не зганьбили це звання – витримки і відповідальності.

Анатолій Гриценко


Загрузка...