Україні потрібен новий економічний курс

Стара економічна політика є неефективною, вона не здатна впоратись з викликами, які постають перед Україною.

Країні потрібен Новий Економічний Курс! Потрібна ставка не на тотальну приватизацію, продаж cільскогосподарських земель та “модну” дерегуляцію, чи надія на “вільну рунку ринку”, адже ця політика не виведе Україну з економічної прірви.

Коли офіційне безробіття вже перевалило за 10%, промислове виробництво скоротилось більш ніж на 20%, а капітальні інвестиції та навіть оборот роздрібної торгівлі впали на чверть – час бити в набат. Це вже не криза, це глибока та затяжна економічна рецесія. І для її подолання необхідні не просто реформи, а справжня радикальна структурна трансформація економіки та суспільства. Необхідно звернутись в тому числі до досвіду подолання Великої Депресії в США за часів президенства Франкліна Рузвельта.

Економічні показники демонструють, що справа не просто в зубожінні населення через шокову девальвацію гривні та драконівському зростанні цін через критичну імпортозалежність. Справа в тому, що відсутність проактивної економічної та промислової політики прирекає державу на подальший дрейф до економічної прірви. Не маємо права цього допустити!

Ми зобов’язані дослухатись до голосу разуму та міжнародного досвіду та зорієнтувати всі зусилля державної влади на подолання безробіття та створення нових робочих місць, запровадження потужних стимулів для залучення інвестицій та масштабне стимулювання експортної експансії українських виробників. Тільки так ми врятуємо нашу економіку! Тільки так ми прокладемо шлях України до економічного відродження та добробуту громадян!

Для виправлення ситуації потрібні не гіпотези про “зростання економіки вже наступного року”. Економічний ріст не береться з повітря! Потрібне реальне впровадження в життя моделі промислової політики, в тому числі, через створення експортно-кредитного агентства, державного банку розвитку, мережі індустріальних парків, фонду підтримки малого бізнесу, преференцій при держзакупівлях для вітчизняних виробників і, зокрема, малого бізнесу, переорієнтацію системи освіти на потреби реального сектору економіки… І ми разом з Олег Ляшко й Радикальною партією та колегами-однодумцями з інших фракцій будемо послідовно реалізовувати саме таку політику!

Віктор Галасюк


Загрузка...