Ситуація по розрахункам за газ ускладнюється

0
67

Сьогодні на виїзній урядовій нараді в Хмельницькому під головуванням Прем’єр-міністра України, за участі членів Уряду, голів шості облдержадміністрацій та керівництва місцевих органів влади, обговорили важливі питання щодо підготовки до осінньо-зимовому періоду.

Зона особливої уваги Прем’єр-міністра та Уряду при підготовці до осінньо-зимовому періоду – це стан розрахунків за спожиту електроенергію і газ.

Виходячи із інформації, яку ми маємо, повинен сказати, що шість областей: Вінниця, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці, Житомир і Рівне мають по поточним розрахункам за електроенергію стовідсотковий рівень. Це дуже добре – це означає, що керівники областей контролюють ситуацію, тому що в цілому по державі у нас 92,4 %.

Дещо гірша ситуація по розрахункам за газ, тут існує тенденція щодо збільшення боргів.

Так, Житомирська область заборгувала за спожитий газ понад 270 млн грн, Вінницька – 182 млн грн, Рівненська – 116 млн грн, Тернопільська – 64 млн грн, Хмельницька – 103 млн грн, Чернівецька – 58 млн грн.

Якщо говорити в цілому по Україні, то попередні роки так успішно господарювали, що борг за газ складає, уявіть собі цифру, 38 млрд грн.

Приблизно ж такі цифри по боргам в електроенергетиці. Так, якщо 2014 рік ми закінчили на рівні 22,1 млрд грн боргу, то на сьогоднішній день 27,7 млрд грн. В основному, це борги Луганської і Донецької області, але є деякі області, де теж відбувається збільшення.

Нам потрібно не тільки забезпечити поточні платежі, а й спробувати починати рухатися по розрахункам за попередній період.

Наголошу, що енергетика – зона особливої уваги. Ми, в Уряді, в щоденному режимі аналізуємо ситуацію у цій сфері. Дуже прошу керівників всіх рівнів, в першу чергу, взяти під контроль стан розрахунків за енергоносії. Пройти цю надзвичайно складну зиму – наше з вами спільне завдання. Маю надію, що ми з ним впораємося, ми виконаємо це завдання.

Валерій Вощевський

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here