Створення безоплатної державної юридичної допомоги є фарсом

0
95

Влада робить конкретний піар на створенні так званих Центрів безоплатної юридичної допомоги на які з бюджету виділяється більше ніж пів мільярда гривен.

Спитаєте – чому так званих? Відповім – бо ще жодного разу не зустрічав людину якій би ця безкоштовна допомога реально допомогла.

Ні для кого не таємниця, що державний, безкоштовний адвокат в 99% випадків стає добровільним помічником слідчого, прокурора чи судді а не свого підзахисного. Я вже мовчу про рівень знання права людьми які зголосилися надавати безоплатну юридичну допомогу нашим громадянам. До слова більшість цих безоплатних адвокатів в минулому міліціонери чи прокурори, в тому числі і ті хто потрапив під люстрацію. В змагальності системи і людини ці так званні безоплатні державні захисники як правило стають на бік рідної їм системи а не свого підзахисного.

Довелось і мені як кажуть на власній шкурі відчути “допомогу” безплатного, державного адвоката. В часі свавілля режиму Януковича коли я був політв’язнем у справі так званих “Васильківських терористів” суддя Юрій Бурбела видаливши мого адвоката Оксану Мельник силою мені призначив безоплатного, державного захисника Антона Дідору. Протягом всього процесу навіть вже маючи інших адвокатів я намагався позбутися Дідори але він слухав суддю Бурбелу а не мене свого підзахисного. Це вже не кажучи про те, що він намовляв мене зізнатися в тому чого я ніколи не робив.

Безперечно безоплатна державна юридична допомога потрібна. Але точно у іншому вигляді і іншій якості. З цього приводу провести серйозні консультації з адвокатами та правозахисниками але чи готовий до цього уряд?

Ігор Мосійчук

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here