Що ви розумієте в парламентаризмі?

0
78

Якщо не дотримуватися процедури і не вносити правки, то можна прийняти закон за три хвилини.

Прочитав, що на першому засіданні Верховної Ради представники «Слуги народу» планують розглянути близько 60−70 ключових законопроектів. Скориставшись нагодою, запитав у двох представників європейських парламентів і одного ізраїльського парламентаря, чи можливо таке в них. Почув три цікавих думки:

1. На вивчення подібної кількості законопроектів необхідна велика кількість часу. Ці законопроекти вже опубліковані? Де можуть побачити ці законопроекти нові депутати, щоб з ними ознайомиться? Адже вони ж не можуть голосувати за те, з чим не ознайомлені.

2. Якщо не обговорювати законопроекти, не дотримуватися процедури, не вносити правки і не співвідносити їх можливі дії із законодавчою базою держави, то можна прийняти закон за три хвилини. Озвучили назву, фізичне голосування, результат. Але це вже буде не парламент, хоча й дозволяє приймати 20 законів на годину.

3. Ми думаємо не тільки про рейтинг, а й про наслідки. І про те, що закони, які ми приймемо, будуть впливати на життя держави і на наше життя навіть після завершення каденції.

Загалом, вони дивляться на цей обсяг законопроектів зі скепсисом. Але що вони розуміють в парламентаризмі? Крім того, вони мабуть не знають вислову мера Харкова Кернеса: «Ти кнопка, бл*дь, ти зрозумів чи ні?». А нових депутатів, найімовірніше, з цим визначенням вже ознайомили. І пояснили їм їх функцію.

Хоча мені дуже цікаво і те, скільки з тих депутатів, хто буде тиснути кнопки у Верховній Раді 29 серпня і 3 вересня, будуть знайомі з тим, за що голосують, з порівняльними таблицями, з висновками ГНЕУ і з суттю самих законопроектів. І думаю, що журналісти, які не потрібні для спілкування влади з суспільством, зможуть провести подібне опитування.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here