Розбудова професійної армії має стати завданням цілої держави

0
49

Краще пізно, ніж ніколи…

Arsen Avakov виступив з ініціативою переведення армії на контрактний принцип комплектування. Підтримую. Принагідно нагадаю:

1) впродовж 20+ років я послідовно відстоював ідею відмови від призову на строкову службу і формування армії на основі контракту, добровільного вибору людиною військової професії;

2) коли у 2005-2007 роках мені довірили формувати і реалізовувати державну політику в сфері оборони, я був першим (і на жаль, останнім) міністром оборони, який професійно і в прискореному режимі дійсно переводив армію на контракт;

3) у 2005-2006 роках ми реалізували три пілотних проекти – сформували три повністю контрактні бригади в кожному з трьох видів Збройних Сил, в Сухопутних військах, Повітряних Силах і у Військово-морських Силах; відпрацювали всі необхідні процедури, зважили плюси і мінуси, сформували механізми мотивації, в тч за 7 місяців збудували сучасні гуртожитки для солдат-контрактників, яких не було й зараз немає в арміях країн-сусідів, членів НАТО, до речі)

4) у 2007 році я оголосив, що осінній призов 2009 року стане останнім – і надалі наша армія буде повністю контрактною; якби мене не звільнили з посади міністра оборони в грудні 2007-го й дали завершити цю роботу – так воно і було б, я слів на вітер не кидаю.

Розбудова професійної контрактної армії – це завдання не лише для міністра і Генштабу, воно має стати завданням усієї держави і спиратися на підтримку суспільства.

Якщо нинішня влада дійсно почне розбудову професійної контрактної армії, вона може розраховувати на мою пораду і підтримку.

Анатолій Гриценко