Президент благословив масовий підкуп на 205 окрузі

0
31

Вершина лицемірства

_______
Президент Порошенко ініціює законодавче покарання за підкуп виборців. Це, поза сумнівами, правильно.

На жаль, українці за багато років так і не навчились користуватися простим правилом: все, що роздають перед виборами – бери, воно твоє. Але голосуй серцем і розумом за кого хочеш.

На мерських виборах у Києві в 2008 році я, тоді студент НПУ Драгоманова, взяв гроші у п’ятьох кандидатів, а проголосував – за шостого.

________
Саме тому, що багато людей на повному серйозі вважають, що те, що роздають напередодні народного волевиявлення до чогось їх зобов’язує – через це в парламент цього і минулих скликань не потрапило багато достойних патріотичних людей. Натомість депутатами поставали персонажі, які свій передвиборчий підкуп вважають за індульгенцію, котра знімає з них будь-які зобов’язання перед людьми після виборів.

Плюс малоефективні на ділі механізми контролю підкупу на багатьох людей чомусь наводять абсолютно тваринний страх.

На парламентських виборах 2012 року більшість самовисуванців, що пройшли по округах до ВР, невдовзі самозасунулись у Партію регіонів.

_______
Ніколи в житті не забуду, як на довиборах по 94 округу в 2013 році ми розганяли буквально силоміць в день виборів (!) довжелезні черги просто біля дільниць, де люди чекали на обіцяні 200 грн. за голос за провладного кандидата Бадаєва. В цих чергах я інколи впізнавав нещасних бабусь, які за день-два-три до того були на зустрічах зі мною, обіймали-цілували і розказували, як підтримують, але: “ну, синок, ти ж понімаєш, двісті рублів дають…”.

_______
Я дуже добре бачив, що відбувалось на 205 окрузі, результат яких по справедливості слід було б скасувати і оголосити перевибори. Мережа скупки для кандидата від БПП дала якраз 15 тисяч голосів (інформація з їхнього штабу). Подивіться дані ЦВК – приблизно стільки за Березенка і проголосувало. В силу наднизької явки ці 15 тисяч просто вилилися у більш високий відсоток.

______
А вершина лицемірства, Петре Олексійовичу, в тому, що заявляючи про те, що Ви проти підкупу, масовий підкуп на проклятому двісті п’ятому благослови особисто Ви. Цим Ви нагадуєте Януковича, який засудив кровопролиття на Майдані

Андрій Лозовий