Порошенко і Зеленський об’єднаються? А “порохоботи” та “зєлєбобікі”?

0
195
Братущак

Порошенко пропонує Зеленському об’єднатися.

ДИВІТЬСЯ: Порошенко закликав до єдності

По суті це правильна справа, коли країна стоїть на порозі нової агресії Росії. Але як це сприймуть прихильники Порошенка? А прихильники Зеленського?

Ще ж учора – 17 січня Порошенко збирався воювати на два фронти: проти Путіна та проти Зеленського. І що тільки Зеленському не закидали. Він і держзрадник, і рускім продався, і агентів Кремля прикриває, і диктатор, і наркоман, і клоун, і маріонетка Коломойського, і, і, і… “Прямий” не стільки Путіна і ОПЗЖ і гівном змішував, як Зеленського.

І тут вжух – а давайте, Володимире Олександровичу, об’єднаємось. Як такий кульбіт сприймуть затяті порохоботи?

Як Геращенко об’єднається з Лещенком, Бірюков з Арахамією, Гайдукевич з Пєтровим, Турчинов з Єрмаком, Справа громад з Зе-молодіжкою? Вони ж кілька років створювали свій паралельний світ, в якому це неможливо від слів ніколи і ні за яких умов.

З іншого боку. Як Зеленський може піти на об’єднання з Порошенком? Якого вважає зрадником. Якого намагається знищити попри здоровий глуз. На якого тримає особисті образи рівня маленького хлопчика. І чию пропозицію сприймає як бажання уникнути кримінальної відповідальності.

Обидва табори дуже гарно попрацювали на дискредитацію один одного. На роз’єднання суспільства. На руйнацію держави.

І правда в тому, що час зупинитися. Цю війну один проти одного не можна було розв’язувати. Але від цієї реальності вже нікуди не подітися. Загрозу чергової агресії Путіна Україна та українці зустрічають глибоко розсвареними та поділеними. Не всі, але значна частина. І такий стан загрожує існуванню країни не менше, ніж Путін.

Попри увесь цей бекграунд я вважаю, що об’єднання можливе та необхідне. І першим кроком до нього має бути не намагання отримати лідерство в цьому процесі об’єднання, не намагання перетягнути ковдру на себе – лише я турбуюся за державу. А просте і чесне визнання: у внутрішніх війнах конкретні політичні лідери задалеко зайшли, у цій війні використовували огидні методи, маніпулювали українцями та поширювали фейки на опонентів, брехали заради власних політичних бонусів, розкрадали країну.

Якщо цього визнання не станеться, то об’єднання все одно буде. Окопи і російські танки навпроти дуже добре об’єднують. От тільки ціна цього об’єднання вже після нового вторгнення буде значно більшою, ніж політичне об’єднання вже зараз.

І да. Важливо, щоб політичне об’єднання, об’єднання еліт (яка вже вона у нас є) мало на меті інтереси збереження держави, а не вирішення власних питань. Бо об’єднання заради власних інтересів під патріотичними гаслами рано чи пізно призводить до того, що доводиться вмикати гудок і їхати кудись подалі.

Перейти к источнику