Луценко почав забувати часи проведені в СІЗО

Ні для кого не секрет, що суди на сьогоднішній  день стали кишеньковим інструментом провладної верхівки.

Громада не помітила, що засоби, що використовуються владою для покарання «неугодних» системі встигли змінитись. Сьогодні щоб бути покараним не обов’язково бути засудженим, тобто вже під час очікування рішень судів люди відбувають покарання. Часто трапляється, що остаточного рішення суду люди чекають роками і дуже часто ці рішення чекають у СІЗО. Немає  різниці, засудили людину, чи іде слідство – і та і інша людина відбуває покарання, тільки одна за “дэла”, а інша за наказом влади. Більш за те «сидіти» у СІЗО значно важче, хоча саме у СІЗО сидять люди вина яких не доказана. Парадокс? Ні не парадокс, а  казус у законодавстві, який активно використовує влада.

На сьогоднішній день, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, є надзвичайно популярною серед вітчизняних суддів мірою запобіжного заходу і це незважаючи на те, що в сучасному законодавстві існує масса інших варіантів. При цьому, обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою застосовується тільки на підставі тяжкості висунутих звинувачень. Тобто, якщо вас випадково «прихватять» біля місця де було скоєно тяжкий злочин, то у вас автоматично з’явиться можливість провести декілька місяців, або і років у СІЗО і не тому, що ви винні, а тому що злочин у якому вас помилково підозрюють дуже тяжкий.

Яскравим прикладом, а вірніше варіантом вирішення цією проблеми є звільнення підозрюваних під заставу. Очевидно, що по любій справі, навіть кримінальний (не беручи до уваги особливо тяжкі випадки) можна оцінити ризики в грошах. Єдине, що має бути напрацьовано, щоб уникнути зловживань – це чітка система оцінки ризиків і зрозуміла формула визначення розміру застави. І все. Всі проблеми.

«Дорогі» Україні підозрювані у гучних справах, які зникли з країни навіть за минулий рік могли б тільки заставами вже поповнити бюджет країни на десятки мільйонів гривень.

Ефективність застави, як міри запобіжного заходу нещодавно було продемонстровано у справі очільника ДАІ. Показова «порка» вчинена Аваковим поповнить бюджет на 10 мільйонів гривень в тому випадку, якщо один з керівників столичної Державтоінспекції який підозрюється у отриманні неправомірної вигоди захоче зникнути з України. Розмір застави – під питанням, і мав би бути більший, але сама суть залишається гарним прикладом.

Користуючись нагодою журналіст ІНФОРМАТОРа  попросив прокоментувати розмір  застави назначеної по справі керівника столичноїДАІ, депутата від Блоку Петра Порошенка  Луценка Юрія Віталійовича:

– Юрій Віталійович, прокоментуйте будь-ласка заставу в 10 мільйонів гривень за очільника ДАІ . Мало, багато  і чи не буде потім держава шукати цього пана десь за кордоном ?

– Немало. Але ми готуємо зміну закону, за яким скасується можливість застави в разі обвинувачення держслужбовців в хабарництві і розкраданні»,- прокоментував Луценко.

Скоріш за все, Юрій Віталійович забув ті часи, коли за хибними звинуваченнями провів в СІЗО більше року. Хоча міг спокійно провести той час на свободі під заставу  в декілька мільйонів гривень і отримати кошти назад коли звинувачення було знято.

Можливо порівняння невдале, але основна ціль не нагадати комусь минулі роки, а лише привернути  увагу громади та депутатів до важливості змін в судовій системі України в цілому.

Роман Засуха для ІНФОРМАТОРа.


Загрузка...