“Гібридна війна”: Чи “підставить” Міносвіти президента Зеленського?

0
116

Шокуюче відео спроби зірвати вибори Президента Могилянки 27 червня. Нападники не схожі на тітушок – виправка, чітка координація, несподіваність нападу – наводять на інші думки. Хтось, хто хоче зірвати вибори, радше, перебуває за межами Академії. Янукович вертається? Є підозри, хто це може бути – але з цим вже розбираються СБУ та поліція, які взяли відбитки із вкраденої скриньки.

Та вибори зірвати не вдалося! Швидко приїхала поліція і знайшла неушкоджену скриньку. Виборчком за участю представників обох кандидатів ухвалив рішення продовжувати вибори. Кількість виданих бюлетенів співпала з кількістю бюлетенів у скриньках. Переконливо переміг Сергій Квіт. Вибори були визнані обома кандидатами!

Тепер МОН має підписати контракт з переможцем. Але вже в день виборів (!) з’являється заява сервільної “Громадської ради при МОН”, яка закликає п. Шкарлета не визнавати результат. Це і недивно, бо керівник цієї ради, такий собі… намагався зламати через суди

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти

на чолі з Квітом. Не вийшло. Та, очевидно, що хтось дуже не хоче обрання Квіта Президентом. Чому?

Квіт – відомий своєю принциповою боротьбою з Януковичем, Табачником, в той час як нинішній очільник МОН балотувався від “регіоналів”, підтримував Януковича на виборах і отримував з рук Табачника звання “заслуженого діяча науки”. Натомість Квіт був членом ради Євромайдану і став міністром освіти “за квотою Майдану”. Згодом був керівником Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, етична комісія якого визнала наявність плагіату в роботах п. Шкарлета (очевидного для всіх, хто вміє читати і порівняти тексти в інтернеті). “Совпадєніє?”. Можливо. Але питання “Сui prodest?” залишається.

І це питання уже не обрання Квіта, це питання принципу, як в 2004 році. Неприхована, силова спроба зриву виборів – спроба залишити в цей складний час Могилянку без обраного лідера, атака на проукракраїнський виш, академічні свободи та доброчесність, на його незалежність від зовнішнього політичного тиску, це додаткові можливості рейдерського захоплення приміщень в центрі Києва.

Це спроба дискредитації Могилянки як символу вільнолюбства, обох Майданів – тож цілком може розглядатися як елемент “гібридної війни”.

До речі, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук якраз продемонстрував виваженість і вже привітав п. Квіта із перемогою.

Відповідні звернення до МОН з вимогою пришвидшити процес призначення переможця виборів вже зробили:

Вчена Рада НаУКМА

Наглядова Рада НаУКМА

Конференція студентів та Студентська колегія НаУКМА

Асоціація випускників НаУКМА

Відповідний розголос в ЗМІ вже пішов. Зокрема, відреагували УП, НВ, Лівий берег, Еспресо та ціла низка інших ЗМІ. Гадаю, що цей список суттєво розшириться. Дякуємо за підтримку, бо саме світло перемагає пітьму.

Могилянці запропонували допомогу правничі структури, експерти, політики з різних таборів в разі, якщо МОН займе позицію зриву виборів. Могилянцям не вперше обстоювати свою свободу і свободу країни.

Тож чи займе МОН логічну, виважену і легітимну позицію на захист академічної свободи волевиявлення чи дестабілізує ситуацію, підставивши діючу владу і, зокрема, Президента Зеленського та ще й в умовах загрози Путіна, який мріє про дестабілізацію? З ким Ви, очільники МОН? У понеділок для них – момент істини.

Перейти к источнику