Гетьмана оберуть не сьогодні

0
184

Після обрання Гетьманом Петро Конашевич-Сагайдачний здійснив похід до неприступної османської фортеці Кафи (сучасна Феодосія), що була головним невільничим ринком у Криму. Її тоді ще називали “безоднею, що п’є руську кров”. 

Туди з’їзджалися купці з усієї Османської імперії, щоб купити ясир. Тобто людей, захоплених під час набігів на українські села. Чоловіків чекала праця на галерах-каторгах, а молодих жінок – гареми.

У липні 1616 року гетьман вирушив у морський похід. На виході з Дніпра в Дніпровсько-Бузькому лимані козаки розгромили ескадру османських галер. Вже 22-го липня неприступна Кафа була захоплена, а християнські невільники отримали свободу. Аби забрати якнайбільше бранців на свої чайки, козаки, не жаліючи, викидали в море захоплене добро. Тим самим, підтверджуючи обітницю, яку давали перед походами, – визволяти з неволі християн.

Козаки повсякчас розбивали війська, що стояли їм на заваді. Спалили османський флот поблизу Мінери, штурмом узяли Трапезунд, атакували Стамбул, спаливши половину міста, і розгромили надіслану навздогін ескадру, взявши в полон її адмірала.

У другій половині червня 1618 року козацьке військо під проводом Сагайдачного вирушило на Московщину, по дорозі захоплюючи укріплені міста. В жовтні козаки атакували Москву, прорвавши оборону в районі Арбатських воріт.

Із вдячністю за звільнені християнські душі, і як визнання таланту визначного військово-морського діяча, в м.Севастополь славному Гетьману встановили пам’ятник.
Нажаль, мстивий агресор не забув події 1618-го року. Після анексії мого рідного Криму постамент був демонтований.

Вчора була річниця, як Гетьман перейшов в інший світ.
Україні потрібний новий Гетьман.
Але його оберуть не сьогодні.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here