“Емілі в Приваті”. Міністр напише сценарій для Netflix?

0
134

У хайп навколо фільму Netflix втрутився цілий міністр культури Олександр Ткаченко. Бо в фільмі “Емілі в Парижі”, на думку міністра, “карикатурний образ українки”. Там українка Петра краде речі в магазині. Це образливо і неприйнятно, пише міністр. І обіцяє написати обурливий лист до Netflix.

Приїхали. Цілий міністр пише лист, що не так українців показують.

А чому лише до Netflix? А чому лише лист? Можна ж усі іноземні стрічки переглядати на відповідність найкращого представлення українців світу. А хто не відповідає стандартам Мінкульту – під заборону показу. А краще одразу – санкції РНБО на кінокомпанії накладати. Єта па нашєму! Така вона – боротьба зі стереотипами.

От тільки міністру варто подивитися навколо.

От він ображається, що у 90-х українських хлопців зображали гангстерами. Неподобство! От тільки зовсім нещодавно український режисер з фільмом про українського “гангстера” їздив світом, приймав вітання за класний фільм. Який зняв за гроші держбюджету.

Як же так? Однією рукою лист в Netflix через стереотип – крадійку, а іншою – державні мільйони на стереотип – гангстера?

І це лише один приклад, як самі українці зображають українців з негативними стереотипами. Невже міністр взагалі не дивиться українське кіно та телепередачи? Та там на роки роботи писати всім обурливі листи.

І ще одне. Дійсно можна обурюватися, що українку зображають стереотипно – як дрібну злодійку. То лі дєло реальні українці. Ну ті, хто краде мільйонами і мільярдами у держави. Або у самих українців через приватний банк. І з цих крадених грошей платить зарплату менеджерам свого телеканалу. Це вже не стереотип, а реальність. Який сюжет, які герої, які повороти долі!

Тож міністр разом з обурливим листом до Netflix міг би одразу і сценарій фільму запропонувати. “Емілі в Приваті”. Покажемо світу справжніх українців! Щоб не соромно було за націю…

Перейти к источнику