День Незалежності в Києві пройде без серпів, молотів та Ленінів

0
129

Сьогодні Київрада проголосувала за мій проект рішення «Про заміну комуністичної символіки на будівлях та спорудах, які належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва».

Під час презентації проекту, нагадав основні злочини тоталітарного комуністичного режиму проти українського народу: ліквідація незалежності нашої держави, три голодомори, політичні репресії, втягнення у війни, замовчування аварії на ЧАЕС тощо.

Відтак, за заміну комуністичної символіки проголосували 86 депутатів.

Реалізація рішення передбачає три етапи:
1) до 28 червня, до Дня Конституції України, здійснити інвентаризацію символіки;
2) до Дня Незалежності України – 24 серпня – виконати демонтаж символіки;
3) до 31 березня 2016 року на місці демонтованої символіки встановити Українські державні символи, згідно зі статтею 17 Конституції України.

Великий часовий проміжок на монтаж патріотичних символів залишає вдосталь часу для проведення конкурсів, підбору оптимальних варіантів, консультацій з громадою. Тож це рішення має не лише патріотичний, а й естетичний аспект.

Зауважу, що під символікою ми розуміємо винятково зображення Леніна та Герб Радянського союзу – Серп і молот. Твори мистецтва радянських художників, зокрема й мозаїчні панно, бронзові барельєфи, пам’ятники тих часів демонтувати ніхто не збирається.

Противникам цього рішення відповім, що на моє глибоке переконання, на 24-му році Незалежності України ми все-таки маємо вшановувати наші державні символи. Натомість в нас навіть на найголовнішій будівлі Києва – приміщенні Київради та КМДА – досі залишається герб неіснуючої держави, яка забрала життя десятків мільйонів українців.