Греція дала Україні приклад політичних змін

Греція. Перед суспільством стоять дуже гострі питання щодо відносин із міжнародними кредиторами, соціальної політики, пріоритетності бюджетних видатків.

Уряд приймає кардинальні рішення. Суспільство розділилося щодо їх оцінки. Напруга зростає. Що робить уряд демократичної країни? Прем’єр оголошує відставку і проводить дострокові вибори. Сіріза отримує 144 місця із 300, формує нову коаліцію і продовжує свою політику. Оце і є європейські стандарти політики, як би ми тут не ставилися до Ціпраса і його економічної програми.
Україна. Партія прем’єр-міністра не іде на вибори, рейтинг Президента обвалився втричі, все через невиконання виборчих програм та тотальну корупцію. Суспільство не розуміє і не підтримує дій влади по співпраці із бойовиками, по підняттю тарифів, по проведенню реформ для народу. Що робить влада? Саджає опозиціонерів та ветеранів АТО та давить незалежні ЗМІ. Українські стандарти в такій ситуації – знову революція?
І не кажіть мені про дороговизну виборів. Лише на крайній оборудці із цінними паперами (купили за 50%, конвертували по номіналу в держбанку) мародери вкрали ярд. Якщо шляхом виборів понизити рівень таких крадіжок хоч наполовину – це вже надприбутки для бюджету.

Ігор Попов


Загрузка...