Уряд грає в піддавки з ЄС

0
105
дерева на експорт

Подивіться який шокуючий документ погодив Перший віце-прем’єр – Міністр економіки Степан Кубів, поклавши його на стіл Прем’єру Bолодимиру Гройсману.

Так цинічно нинішні урядовці намагаються на догоду ЄС здати наш з Олегом Ляшко і однодумцями мораторій на експорт лісу-кругляку.

По-перше, уряд взагалі міг би не делегувати арбітрів від України для розгляду торговельної суперечки по лісу-кругляку з ЄС! Президент США Трамп вже кілька років не делегує арбітрів до СОТ, чим фактично блокує механізм врегулювання спорів на найвищому міжнародному рівні!

По-друге, на відміну від ЄС, який делегував 5 арбітрів, як це передбачено Угодою про Асоціацію з ЄС, українська сторона визначила лише 4 арбітри від України і не має жодних питань, ані до 5 європейських арбітрів, ані до 5 незалежних, які, до речі, теж запропоновані ЄС! Запропоновані ЄС 10 арбітрів покірно погоджені українською стороною без будь-яких зауважень та пропозицій.

По-третє, самі арбітри з українського боку обрані владою в таємному режимі, без консультацій з промисловцями, експертами та парламентарями! І принаймні половина з них навряд чи взагалі будуть захищати українську позицію по мораторію на експорт лісу, бо багато років живуть на європейські гранти або працюють в європейських компаніях в Україні. З такими “адвокатами” Україні і “звинувачувачі” від ЄС не знадобляться!

Ми з Олегом Ляшко і командою РПЛ та українськими деревообробниками і експертами не дамо компрадорській владі скасувати мораторій на експорт лісу! Навпаки, ми його посилимо, адже кілька днів тому Комітет промполітики і підприємництва погодив для прийняття в цілому наш законопроект №9475 “На захист українських лісів”, який забороняє експорт дров, під виглядом яких контрабандою вивозять ліс-кругляк всупереч мораторію.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here