У Києві готується легалізація нового злочину

Якимось дивним чином, вчора на земельну комісію ЗНОВ винесли питання щодо безоплатного виділення

за рахунок громади м. Києва земельної ділянки у прибережній захисній смузі Дніпра (!) в порушення Земельного та Водного кодексів України, а також інших норм чинного законодавства ДЛЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ самобуду – такого собі маєтку скромних “дачників”, які безкарно захопили собі берег Дніпра та побудували замок з декількома будівлями та басейном…

Добре, що я була присутня на засіданні зазначеної комісії та висловила все, що я думаю з цього приводу. Нагадала також про спрямовані мною заяви до правоохоронних органів про злочин. Зрозуміло, що у злочинців є якесь потужнє лобі у земельній комісії.

Замість того, щоб відмовити дачникам, зазначене питання було ЗНОВ знято на потім!

АЛЕ НЕХАЙ НЕ РОЗРАХОВУЮТЬ НА ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ЦЬОГО ЗЛОЧИНУ!
Самобуд повинний бути знесений коштом забудовника, а ділянка приведена у первинний вигляд.

Ось МІЙ ПОПЕРЕДНІЙ ПОСТ від 30 березня 2015 року:

Демонструю світлини з місця злочину: ось які ЗАМКИ будують на самовільно захопленій комунальній землі на березі Дніпра!

Звіт щодо виїздної перевірки самозахопленої земельної ділянки на березі Дніпра (Оболонський район, вул.Богатирська – вул. Садова, кооператив “Чорнобилець”) за завданням робочої групи при земельній комісії Київради

Друзі, зняла з земельної комісії питання щодо надання земельної ділянки 10 соток у власність “нещасним” дачникам під садівництво, які її самовільно захопили та скаржаться, що, протягом тривалого часу, не можуть оформити. На робочій групі з’ясували, що “нещасні” дачники чомусь на самовільно захопленій ділянці побудували басейн та капітальний паркан й вимагають оформити право власності, оскільки витратили величезні кошти.

Щойно, при огляді, виявили не тільки басейн та паркан з баштами, але і замок господарів з господарськими будівлями. І все це майно “нещасних” дачників знаходиться на відстані приблизно 30м від Дніпра, що є порушенням чинного законодавства, зокрема норм Водного (вимога -100м від дзеркала води) та Земельних кодексів.

Друзі, яка Ваша думка, що робити з “нещасними” дачниками, чи віддавати їм берегову зону загального користування рекреаційного призначення?
У мене наступне бачення:
1. Звільнити земельну ділянку від самочинно побудованого об’єкта за рахунок власника та привести ділянку у первинний стан згідно до вимог чинного законодавства. Вважаю, лише подібна принципова позиція покладе край свавіллю з захоплення берегової зони Дніпра та озер недобросовісними власниками маєтків.
2. До моменту демонтажу -передати зазначену земельну ділянку в оренду за орендною ставкою, наприклад, у 10 разів вищою ніж передбачено, що стимулюватиме власника до найшвидшого знесення самочинно побудованого об’єкту.
Які ще будуть пропозиції?

P.S. Аналогічна ситуація з деякими сусідніми ділянками в зазначеній місцевості, а також в Осокорках та інших районах Києва (багаторазово знімала схожі питання, про що доповідала раніше)
Є також багато проблем стосовно самовільно захоплених ділянок у зелених зонах, історичній місцевості (Юрковиця, тощо)
Тому, проблема має вирішувати системно й комплексно, а підхід повинний бути однаковий до всіх (без жодних виключень)

Олена Єскіна


Загрузка...