Трамп не домовиться з Путіним

0
135
President Donald Trump meets with Russian President Vladimir Putin at the G20 Summit, Friday, July 7, 2017, in Hamburg. (AP Photo/Evan Vucci)
Якщо Путін хоче зустрічі, він повинен запропонувати Трампу щось для власного шоу американського президента.

Інформації про можливу зустрічі президентів США і Росії з’являється все більше. Британська Times стверджує, що така зустріч може відбутися або до липневого саміту НАТО або відразу після цієї важливої ​​для України зустрічі.

Звичайно, європейці хотіли б, щоб Трамп зустрівся з Путіним після саміту – щоб проінформувати Путіна про його підсумки. У американського президента може бути інший підхід – послухати Путіна до саміту НАТО, щоб поінформувати союзників про підсумки цієї зустрічі і можливі компроміси з боку Росії. Але і те, і інше особливого значення не має.

Не має тому, що після саміту “великої сімки” Трамп – більше не лідер вільного світу. Він, як назагал, знаходиться в цьому вільному світі у певній політичній ізоляції. Нічого позитивного в цьому немає. Але в Росії це також розуміють. І усвідомлюють, що ніякі домовленості з Трампом не перетворюються автоматично на домовленості із “колективним Заходом”. Немає сенсу йти на компроміси, немає сенсу йти навіть на брехню – якщо ніяких результатів не буде.

Теж саме стосується і рішень Трампа в американському контексті. Що може запропонувати Росії президент, який залежить від консервативних советніков-“яструбів” і конгресу, чия більшість налаштована по відношенню до Путіна вкрай негативно? До того ж наближаються проміжні вибори до конгресу – і в Кремлі чекатимуть їхніх результатів, щоб зрозуміти, що взагалі зможе Трамп у найближчій перспективі.

Проте, ця зустріч все ж таки може відбутися. Вона важлива для обох президентів. Трамп продемонструє, що він знаходиться в діалозі навіть з опонентами – і здатний досягати результату в цьому діалозі. Путіну просто потребує зустрічі із американським президентом для доказу власної величі. Бо ж навіть північнокорейський диктатор мав свою зоряно-смугасту годину, а російський цар – немає. Непорядок! Подати сюди Трампа, нехай пошоуменіть на камери російських телеканалів, нехай дасть можливість російським пропагандистам розповісти, як американський президент ніяковів у присутності Путіна, цього справжнього лідера сучасного світу.

Але є одне але. Якщо Путін дійсно хоче зустрічі, він повинен запропонувати Трампу хоча б щось для власного шоу американського президента. Так, як запропонував це Кім Чен Ин. Поки що неясно, як буде здійснюватися програма денукліарізаціі Корейського півострову, тривають санкції проти Пхеньяну, однак Трамп виглядає безперечним переможцем. І не тільки в очах своїх прихильників.

Саме такий фокус потрібний від Путіна. Але що він може запропонувати американському президенту, щоб зіграти свою роль в його шоу? Не обов’язково по Україні. По Сирії, по Ірану, по роззброєнню. Хоча б десь має бути прорив. І це – головна проблема, яка може перешкодити зустрічі. Домовлятися поки що нема про що.

Шоу Трампа і шоу Путіна – це програми для різних аудиторій.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here