Сім термінових завдань для Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

0
214

У мене є низка принципових вимог до торговельно-економічного блоку уряду і до заступника Міністра економіки – Торгового представника України Наталії Микольської зокрема.

У свою чергу, як заступник Лідера РПЛ з економічної політики та голова Комітету готовий надати всебічне сприяння у їх реалізації:

1. ЗАПУСК ЕКСПОРТНО-КРЕДИТНОГО АГЕНТСТВА. Без жодних умов та відстрочок. На основі діючого Закону про ЕКА, який ми з Олегом Ляшко та виробниками так ретельно розробляли і проводили в парламенті. Для підтримки експорту виключно несировинної української продукції. З інклюзивною моделлю управління, яка передбачає участь не лише уряду, а й парламенту, міжнародних організацій та українських виробників і експортерів у формуванні фахових та незалежних керівних органів ЕКА. Паралельно ми спільно з Торговим представником та МЕРТ напрацюємо пакет технічних поправок, які дозволять підвищити ефективність діяльності ЕКА та залучити додаткові ресурси донорів, проведемо з МФО спільні перемовини. Перелік товарів, які підлягають підтримці ЕКА також може бути розширений.

2. КОРИГУВАННЯ УМОВ ПОЗИКИ СВІТОВОГО БАНКУ (МБРР) ДЛЯ УКРАЇНИ. Вважаю неприпустимим марнотратством надання 150 млн дол. США на 35 років з 4-річним пільговим періодом під низькі відсотки через Укрексімбанк на кредитування будь-яких галузей, в тому числі сировинних підприємств. Ці кошти мають бути спрямовані на підтримку виключно високотехнологічного експорту українських виробників, несировинної продукції з високою доданою вартістю через експортно-кредитне агентство (ЕКА). Ресурси є, інструмент є, тепер потрібна політична воля реальної підтримки українських несировинних виробників!

3. ПЕРЕГЛЯД МИТНИХ ТАРИФІВ В ІНТЕРЕСАХ УКРАЇНСЬКИХ ВИРОБНИКІВ. Як заступник лідера РПЛ та Голова Комітету я звернувся до понад 100 виробничих асоціацій для консолідації їх пропозицій для перегляду митних тарифів (зв’язаних та діючих). Україна, незважаючи на наявність зарезервованої в рамках Угоди СОТ можливості, протягом 2015-2017 років так і не скористалась власним правом перегляду митних тарифів. Вимагаю від МЕРТ повноцінного сприяння цій ініціативі! Адже коли вигідніше ввозити в країну готову продукцію, ніж сировину та компоненти для її виробництва – це економічний злочин.

4. ВІДНОВЛЕННЯ АКАДЕМІЇ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ. Народні депутати України, керівники найбільших промислових асоціацій та провідні науковці зробили відповідне звернення на Першого віце-прем’єра – Міністра економіки Степан Кубів щодо створення при МЕРТ відповідної платформи для забезпечення спеціалізованої підготовки кадрів у сфері міжнародної торгівлі та виконання досліджень. Україні потрібен сучасний державний навчально-науково-дослідницький центр найвищого рівня. Центр компетенцій, який акумулював би кращій досвід, інструментарій та кадри в сфері міжнародної торгівлі. Для моделювання управлінських рішень в сфері ЗЕД та підготовки висококласних торгових представників України та співробітників МЕРТ.

5. СТВОРЕННЯ ПОВНОЦІННОЇ МЕРЕЖІ ТОРГОВИХ ПРЕДСТАВНИЦТВ. Причому не в структурі МЗС, а в підпорядкуванні МЕРТ. Нам потрібні не чергові чиновники з “корочками”, статусом та привілеями дипломатів, а сучасні, динамічні та мотивовані торгові агенти та лобісти української продукції та українських інтересів по всьому світу! І ми виб’ємо в бюджеті необхідні кошти на просування українського експорту, аби були реальні результати!

6. СИСТЕМНА АКТИВІЗАЦІЯ УКРАЇНИ НА МІЖНАРОДНІЙ АРЕНІ. Від запровадження бюджетного співфінансування виставкової діяльності до підвищення спроможності України у врегулюванні торгових спорів у рамках СОТ. Мова йде, зокрема, про реєстрацію України третьою стороною у триваючих торгових суперечках та приєднання України до складу членів Дорадчого центру з питань права СОТ (м. Женева). Китай, Бразилія та багато інших країн активно використовують ці можливості, Україна й досі пасе задніх. Ми зобов’язані це спільно виправити!

7. ФОРМУВАННЯ ГЕНЕРАЛЬНИХ ДИРЕКТИВ УРЯДУ для послідовного відстоювання єдиної політики у відносинах з іноземними партнерами в чутливих економічних питаннях: мораторій на експорт лісу-кругляка, підвищення експортного мита на брухт чорних металів, створення ЕКА, індустріальні парки, держзакупівлі «Купуй українське, плати українцям!» тощо. Урядовці, які критикують Закони України або послаблюють національні економічні позиції на міжнародній арені, втратять посади і будуть переслідуватись по закону!

Сподіваюся, пані Микольска та пан Кубів підтримають ці засадничі позиції і парламент та уряд ефективно співпрацюватимуть заради розбудови української економіки та збільшення реальних доходів українців!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here