Серед найманців російсько-терористичних військ лютує СНІД

Про те, що так звані “ополченці” Донецької та Луганської “народних республік” не зовсім здорові українські військові здогадувалися давно. Причому мова тут йде не тільки про психічні відхилення, але і про смертельно небезпечних інфекціях: на окупованих територіях щосили лютують СНІД, туберкульоз і гепатит С. Причина лежить на поверхні: в так зване “ополчення” набирались, як правило, місцеві карні злочинці і наркомани, які є носіями інфекційних бактерій і вірусів. Обмеженість і блокада території, масове внутрішньовенне вживання наркотиків з нестерильних шприців і безладні сексуальні зв’язки, в тому числі і одностатеві, без презервативів зробили свою справу: сьогодні можна вести мову про повномасштабну епідемію Сніду та інших інфекційних хвороб в “бандитських республіках” Донбасу. А адже біженці і військовополонені з них стабільно потрапляють в підконтрольні Україні регіони!

Українська влада всерйоз занепокоїлися біологічною загрозою з боку ДНР і ЛНР і почали бити на сполох – поки, правда, щоб не сіяти паніку серед населення, лише в документах для службового користування. У розпорядженні сайту BY24.ORG виявилося офіційний лист глави військово-цивільної адміністрації Донецької області Павла Жебрівського на ім’я міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі. Ситуація, описана чиновником, виглядає, м’яко кажучи, лякає.

– Внаслідок подальшої ескалації воєнного протистояння на окупованих територіях Донецької області загострилася ситуація з небезпечними захворюваннями, насамперед ВІЛ/СНІД, гепатит С та туберкульозом, – констатує Павло Жебрівський. – На сьогоднішній момент Донецька обласна адміністрація не має можливості забезпечувати ліками хворих, що перебувають на окупованих територіях, і відслідковувати ситуацію щодо поширення вищезгаданих хвороб. За даними низки громадських організацій, які спрямовують на окуповану територію ліки і гуманітарну допомогу, ситуація досягла катастрофічного рівня. Так, станом на 1 червня 2015 року приріст числа ВІЛ-інфікованих склав 32% (9201 особа), а їх загальна кількість становить 37 955 осіб. Приріст числа хворих на Снід становить 9,4% (708 осіб), а їх загальне число склало вже 8 236 осіб. З гепатиту с приріст склав 47%, туберкульозу – 51%.

В цілому, дані, які надали громадські організації, підтверджуються результатами офіційних перевірок, які здійснюються серед військовополонених з ДНР та осіб, які виїжджають з окупованих районів на тимчасове перебування в інші регіони України, – інформує міністра охорони здоров’я голова Донода Павло Жебрівський. Зокрема, серед вищезгаданих груп проводилися вибіркові тестування, які виявили наступні показники. Серед 100 військовополонених ВІЛ/СНІД виявлено у 18 осіб, гепатит С – у 29 осіб, туберкульоз – у 36. Отримані дані свідчать про те, що на окупованих територіях є всі ознаки епідемії вищезгаданих хвороб.

Епідемія Сніду в ДНР

Епідемія Сніду в ДНРНесмотря на деяку розгубленість від отриманих вогнища небезпечної зарази шокуючих даних, українські влади починають вживати серйозні заходи щодо недопущення поширення епідемії на благополучні регіони країни. Зокрема, Донецька обласна адміністрація запросила у Моз 5 пересувних медичних пунктів для проведення тестування осіб, які прибувають з окупованих територій, на ВІЛ/СНІД, гепатит і туберкульоз. Також Донода просить Моз направити в зону АТО додатковий медичний персонал, який планується задіяти в стаціонарних пунктах змісту виявлених хворих з небезпечними інфекціями. Крім того, місцеві влади сподіваються отримати додаткові обсяги необхідних для лікування колишніх мешканців так званій “Новоросії” медичних препаратів.

1232121232113

джерело


Загрузка...