Про що свідчить масове повернення одіозних постатей з Росії

0
462

Останнім часом в Україні спостерігається цікава тенденція: відомі в недалекому минулому «персонажі», які асоціювалися ще за часів «антинародного режиму» із найгучнішими банківськими аферами, а потім довгий час переховувалися за межами України (і, зокрема, що досить логічно – у Росії), тепер повертаються на «рідну землю».

Історія з О. Шепелевим відома всім. «Легендарний» у певних колах екс-нардеп О. Шепелев, якого називають автором схеми по виведенню грошей та банкрутству «Родовід банку» раптово (після багатьох років міжнародних «пошуків») «знайшовся» у Конча Заспі та був доставлений до суду. Судячи з обличчя Шепелева, хтось із ним добряче «поговорив», і тепер колишній нардеп має всі підстави побоюватися за власне життя.

Згідно до інформації правоохоронних органів, Шепелев є не просто економічним злочинцем, він ще встиг «затоварищувати» у часи свого перебування у РФ з тамтешнім ФСБ. І, начебто, мав виконувати якесь завдання російських «кураторів», тому чомусь поїхав в Україну, озброївшись документами, виданими у невизнаній ніким «ДНР».

Проте, не думайте, що Шепелев такий один і якійсь особливо «унікальний».

Подібна схема: «довів до банкрутства – втік до Росії – працюєш з ФСБ» була досить стандартною тривалий час. Чому тут незмінно спливає ФСБ? Бо невже хтось думає, що в Росії можна переховуватися, будучи відомою особою, без відповідного «опікунства»?

У цьому випадку показовою є історія братів Сегалів, які теж пов’язані із банкрутством відомого банку – «Надра». Свого часу ця історія наробила чимало шуму, та, найголовніше, принесла неабиякі збитки для українського бюджету. Самі Сегалі, яких пов’язували із сумновідомим Могилевичем, на тривалий час зникли у Росії. Інформація про їх повернення почала виникати вже після того, к в Україні утвердилася «нова влада». Хоча, найсмішніше, що ні про яке повернення Сегалів за «антинародного режиму» мова навіть і не йшла. Але вже минулого року починають з’являтися поодинокі повідомлення, що їх, мовляв, десь бачили на території України.

І от історія набуває нового продовження у досить загадкових повідомленнях про рейдерські атаки на підприємства півдня України.

Зокрема, за повідомленнями вітчизняних ЗМІ, в інтересах братів було здійснено рейдерську атаку на одне з потужних підприємств Херсонщини. Зокрема, на територію підприємства «Каховка протеїн агро» наприкінці січня цього року у супроводі слідчого ГПУ проникли невідомі бойовики. Співробітник Генпрокуратури начебто прибув на підприємство нібито з постановою про передачу майнового комплексу фабрики на відповідальне зберігання компанії, у зв’язку з діяльністю якої порушено ряд кримінальних справ, та яка знаходиться у стані підготовки до ліквідації.

І формально, і змістовно все це нагадувало про «славні традиції українського рейдерства». Тобто, був повний комплект: бойовики, которі захоплюють підприємства, прокурори – попереду цих загонів, блокування роботи, залякування співробітників, «фінальне побоїще» за участі правоохоронців, та, начебто, відбиття атаки. Хоча зараз питання переводиться у судову площину, і його має розглядати суддя Ю. Власов – «вихованець» сумновідомого екс-заступника Вищого господарського суду часів Януковича А. Ємельянова.

Рух “Чесно” в рамках кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” з аналізу кандидатів до Верховного Суду включив Власова до списку суддів з поганою репутацією. Власов виявився власником акцій заводу “Турбоатом” та двох автомобілів, ринкова вартість яких не могла бути підтверджена доходами судді та його родини. У свою чергу НАБУ під час проходження кваліфікаційної оцінки оприлюднило інформацію про корупційні ризики, пов’язані з доходами родичів судді Власова. Мовилося, зокрема, про наявність у дружини Власова квартири, яку вона отримала в подарунок у 2015 році, а також про те, що родичі судді на підставі довіреностей отримували різне майно.

Навряд чи все це є випадковим: від участі прокурорів у рейдерських атаках і до появи «кращих суддів» у розгляді справи. Очевидно, Сегалі пішли в наступ і планують знову всерйоз закріпитися в Україні. І, що саме цікаве, роблять це саме зараз, і роблять досить успішно. Хоча ні для кого не є секретом, що з 2009 року по 2014 рік вони, перебуваючи у міжнародному розшуку, майже безвилазно сиділи в Росії.

Виникає питання: чи є запуск «ФСБшних банкірів» в Україну випадковим, чи є частиною системи?

Навряд чи можна щось стверджувати точно, але є факти:

1. Масове повернення одіозних постатей з Росії, та їх спроби повернути собі позиції в економіці.

2. Різна реакція на ці спроби, очевидно, обумовлена різним «дахом» та ресурсами «репатріантів».

3. Очевидні задачі можуть бути пов’язані з підготовкою фінансового підґрунтя для нових етапів «роботи ФСБ по Україні». Зокрема, щодо підготовки та фінансування сепаратистів та бойовиків. Власне, це те, у чому і обвинувачують Шепелева. І як думаєте, Сегалі прагнуть закріпитися в Україні недалеко від адмінкордону з Кримом просто заради того, аби мирно «працювати»?

У будь-якому випадку, як показав досвід 2014 року – тут не буває «дрібниць» та «неважливих деталей». Ми ніколи не можемо забувати, яку війну ведемо, та проти кого. Це підступний та розумний ворог, що вміє використовувати весь набір інструментів, у число яких можуть входити і сумнівні особи з недалекого українського минулого. Це тим легше робити, бо «реформована» прокуратура сповнена «своїх людей», а «недореформовані суди» так взагалі – майже з них і складаються.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here