Политическую судьбу Яценюка решили США

Вот она, Европа!
Яценюк остается.
Уходить или оставаться украинскому премьеру, решают США. Америка не была бы демократической страной, если бы не сообщила о своем решении украинцам. Это все равно, что кошевого атамана на Сечи назначал бы турецкий султан. Русское рабство, где ты? Такого позора Украины при тебе не было, как при сегодняшней западной свободе.

Svitlana Zalishchuk добавила 3 новых фото — с Alex Ryabchyn и еще 6.
1 ч · Киев ·
Джозеф Байден зустрічається з єврооптимістичними депутатами, молодими урядовцями та громадськими активістами до зустрічі з президентом та прем’єром. Сама послідовність зустрічей вже є своєрідним меседжем – за останні два роки уряд США часто був головним партнером для антикорупційників-депутатів та громадянського суспільства. Без сумніву, почуте стане предметом розмови з главою держави і уряду. І, в першу чергу, це буде корупція.
Віце-президент зробив сильні заяви про підтримку України “фінансово й не лише”. І гарантував, що “Україна центральна тема будь-якої зустрічі з Путіним, який би не був привід”. Водночас закликав ухвалити зміни до Конституції та закон про вибори на окупованих територіях, що “дасть можливість США вимагати від Росії відповідних кроків та від європейців єдності щодо санкцій”.
Чотири ключові теми нашої зустрічі. Незадовільний рівень боротьби з корупцією. Перспектива перезавантаження уряду. Мінськ – дії міжнароної спільноти щодо Росії, Конституція і закон про вибори на окупованих територіях. І Крим – що далі.
Корупція. Нова влада не капітулювала перед нею. Є прогрес – це ключове законодаство та нові органи, керівництво яких обрано через незалежні комісії. Але дві головні людини граються в піддавки. І принципові лінії оборони втрачено в інтересах окремих відомих наближених. Прізвища названо. Генпрокурор має піти.
Мінськ. Наші американські партнери почули з нашого боку серйозні застереження, що тиск з боку заходу на Україну не співмірний з діями Росії. Зміни до Конституції та закон про вибори на окупованих територіях в нинішніх умовах може дестабілізувати державу.
Новий уряд. Мій меседж – команду треба перезапустити. Потрібен новий мандат довіри – від бізнесу, від суспільства загалом, від парламенту. Система зависла, потрібне перезавантаження. У демократичних державах це здовровий механізм підвищити рівень ефективності влади. Водночас очевидно, що американські партнери не бачать способу забезпечити стабільності без збереження статусу кво. Візит віце-президента націлений на збереження союзу.


Загрузка...