Конгресмени США почнуть безпосередньо співпрацювати з колегами у парламенті України

На завершення зустрічі делегація Палати представників Сполучених Штатів Америки передала листа Голові Верховної Ради України щодо відновлення угоди про партнерство між Комісією ПРДП та нашим парламентом, яка дозволить членам і співробітникам Конгресу співпрацювати безпосередньо зі своїми колегами у парламентах України та Сполучених Штатів Америки.

З української сторони у зустрічі взяв участь народний депутат України Павло Кишкар. З іноземної сторони до складу делегації входили члени Комісії Палати представників Сполучених Штатів Америки Ізміра Айч, Джефф Біллман, Роберт Коган, Лоуренс Клутц, Аніка Паркс, Девід Розенбаум та Даніель Рубін. До делегації з іноземної сторони також приєдналися Скот Хюблі та Ребека Шут, співробітники Національного Демократичного Інституту.
Відбулася зустріч голови Комітету у закордонних справах з делегацією Програми розвитку демократичного партнерства Палати представників Сполучених Штатів Америки(ПРДП) в рамках її оцінювальної місії з метою подальшого розвитку партнерства з Верховною Радою України.
Метою цієї програми є вивчення впливу діяльності, яка впродовж десяти років спрямовується на посилення законодавчої роботи та підтримку співробітництва із 16 парламентами країн світу, серед яких – Верховна Рада України.

Під час зустрічі обговорювалися загальні питання функціонування місії Комісії ПРДП, а саме, сприяння формуванню швидко реагуючої, ефективної влади і зміцнення демократичних інституцій шляхом надання допомоги законодавчим органам у країнах з демократією, що розвивається. Центральне місце в його роботі займає рівнозначна співпраця для нарощення технічних знань та досвіду в законодавчих органах країн-партнерів, які покращать підзвітність, прозорість, законодавчу незалежність, доступ до інформації і контроль державної влади.

Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко поінформувала присутніх про поточну політичну ситуацію в Україні у контексті протистояння російській агресії, реалізації важливих внутрішніх реформ, розвитку внутрішньополітичної ситуації в Україні, повідомила про актуальні питання роботи Комітету у закордонних справах. Ганна Гопко також зазначила, що високо цінує співробітництво з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин Сполучених Штатів Америки в Україні, зокрема, щодо обміну досвідом і поглиблення двосторонніх відносин на законодавчому рівні з метою участі у навчальних семінарах для членів парламенту і його співробітників.

Ганна Гопко


Загрузка...