Інформація про стан реагування на надзвичайні ситуації під час святкування Великодня

Пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС здійснили понад 6000 виїздів за викликами у період святкових днів.

Забезпечено своєчасне реагування на всі події, пожежі та надзвичайні ситуації.
За період святкування Великодня на території України виникло 1 тис. 318 пожеж, у тому числі у житловому секторі – 521 пожежа, врятовано 15 осіб та не допущено знищення вогнем 522 будівлі і 26 од. техніки.
Кількість виявлених загиблих на пожежах становить –
15 осіб. Звертаю увагу, основна причина загибелі це паління в нетверезому стані, що призводить до загоряння, і як наслідок отруєння продуктами горіння.
Протягом святкових днів виникло 2 надзвичайні ситуації місцевого та об’єктового рівнів, а саме:
у м. Кіровоград 12 квітня загинуло 4 особи від отруєння вихлопними газами електрогенератора внаслідок порушення правил його експлуатації;
у м. Конотоп Сумської області 9 – 11 квітня госпіталізовано з діагнозом – кишкова інфекція 27 дітей (3-6 років)
та 1 вихователя з дитячих дошкільних закладів „Теремок” та „Золотий ключик”.
У зв’язку із значним потеплінням та масовим відпочинком населення у лісопарковій зоні спостерігається підвищення кількості випадків пожеж у природних екосистемах.
У с. Старовичі Іванківського району Київської області 12 квітня через загорання сухої трави знищено вогнем 8 безгосподарних будинків з перекиданням вогню на лісовий масив ДП “Київагроліс”. Рятувальними підрозділами ДСНС України та працівниками лісгоспу пожежу на площі 12 га ліквідовано. Жертв та постраждалих немає.
У с. Гасичівка Городнянського району Чернігівської області 12 квітня через необережне поводження з вогнем місцевих мешканців, сталося загорання сухої трави на площі 16 га з подальшим перекиданням вогню на 9 покинутих будинків. Рятувальними підрозділами ДСНС України пожежу ліквідовано. Жертв та постраждалих немає.
Поблизу с. Понінка Полонського району 13 квітня у лісовому масиві ДП „Шепетівське лісове господарство”, виникла пожежа хвойного лісу окремими осередками на площі 9,2 га. Підрозділами ДСНС спільно з працівниками та спецтехнікою лісгоспу пожежу ліквідовано. Жертв та постраждалих немає.

Крім того, о 15 год. 14 хв. 12.04.2015 року до ДСНС надійшло повідомлення про загорання трав’яного настилу поблизу с. Лісовичі Вишгородського району.
До місця виклику було направлено відділення 38-ДПРЧ смт. Димер, яке на момент отримання повідомлення працювало на пожежі в с. Глібовка Вишгородського району на гасінні сухої трави. О 15 год. 52 хв. на момент прибуття до місця пожежі встановлено, що горить трав’яний настил на площі близько 2 га та вогонь перекинувся на вольєри для безпритульних собак собачого притулку, який розташований в полі і належить благодійному фонду «Міжнародна ліга захисту тварин».
Внаслідок пожежі знищено 14 вольєрів, де загинуло кілька десятків собак (всього в притулку перебувало 96 собак).
О 16 год. 32 хв. пожежу локалізовано. О 18 год. 20 хв. пожежу ліквідовано. Сьогодні, за моїм доручнням, на місце події направлено групу експертів для встановлення остаточних причин пожежі.

В наслідок складних погодних умов (дощ, шквалисті пориви вітру) ввечері 13 квітня у 15 районах трьох областей:
Львівська – 6 районів;
Хмельницька – 6 районів;
Рівненська – 3 райони
частково пошкоджено дахи окремих приватних житлових будинків та об’єктів соціально-побутової сфери, зафіксовано окремі випадки повалення дерев. У м Львові травмовано
3 особи.
Крім цього через спрацювання систем захисту ліній електропередач, сталося знеструмлення 284 населених пунктів у дев’яти областях:
Житомирська – 116 населених пунктів;
Рівненська – 51 населений пункт;
Хмельницька – 27 населених пунктів;
Тернопільська – 22 населених пункти;
Львівська – 21 населений пункт;
Івано-Франківська – 20 населених пунктів;
Волинська – 18 населених пунктів.
14 квітня енергопостачання до населених пунктів буде відновлено.

Оперативні частини та сили реагування ДСНС цлодобово перебувають в режимі готовності і забезпечать своєчасне виконання завдань у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж та інших подій. Працюємо.

Зорян Шкіряк


Загрузка...