Інформація про чисельність бойовиків ОРДЛО – це офіційні дані ЗСУ, які не терплять розбіжностей

0
548

Інформація про чисельність бойовиків ОРДЛО та російських військових, які орудують на Донбасі – це офіційні дані ЗСУ, які не терплять розбіжностей.

Нещодавно в інтерв’ю “Укрінформу” командувач Об’єднаних сил Володимир Кравченко повідомив, що Генштаб Збройних сил РФ сформував та тримає на окупованих територіях Луганської і Донецької областей два армійські корпуси – 1-ий (Донецьк) та 2-й (Луганськ). Їх загальна чисельність – понад 35 тисяч осіб. Корпуси оперативно підпорядковані 8 загальновійськовій армії Південного військового округу ЗС РФ.

“Основу керівного та командного складу полків складають кадрові офіцери і генерали ЗС РФ. Сьогодні на окупованій частині Донбасу перебуває понад дві тисячі кадрових російських офіцерів”, – повідомив Кравченко.

Варто зазначити, що 19 лютого поточного року відповідаючи на запитання журналіста, яка на сьогодні чисельність російських військ на сході України, екс-міністр оборони України Загороднюк відповів: “Це змінювана ситуація… Ми бачимо, що більше ніж 25 тисяч, точно”.

Якщо порівняти дані, оприлюднені командувачем Об’єднаних сил Володимир Кравченко  і екс-міністром оборони Загороднюком, то виходить, що чисельність кадрових російських офіцерів на території тимчасово окупованих районів Луганської та Донецької областей скоротилася з 25 тисяч до 2 тисяч. Якщо  Загороднюк мав на увазі загальну чисельність 1-го і 2-го армійських корпусів самопроголошених “республік», то тоді, навпаки, їх чисельність у порівнянні з лютим місяцем зросла майже на 10 тисяч осіб.

Утім, з лютого по травень місяць на території самопроголошених “республік” не проводили додаткову мобілізаційну підготовку і  активні мобілізаційні заходи, які би свідчили про різке зростання загальної чисельності обох “армійських корпусів”.  Не відповідає дійсності і інформація щодо зменшення загальної чисельності кадрових російських військових. В період з лютого по травень місяць відбувалися лише планові ротації кадрових російських військових, які не впливали про суттєве зменшення загальної чисельності окупаційних військ.

Звертає на себе увагу той факт, що 16 серпня 2018 року в інтерв’ю “BBC News Україна” екс начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко повідомив, що загальна чисельність регулярних військ Росії на Донбасі включно з бойовиками становить близько 32 тисяч осіб.

“Загальна чисельність цих військ – близько 32 тисяч чоловік. Також є понад 700 танків, гармати, артилерійські системи. Цікаво, що це не угрупування так званих «ЛНР/ДНР», це регулярні підрозділи, які по своїй системі управління підкоряються штабу восьмої загальновійськової армії, що дислокується в Новочеркаську. Крім того, там є найманці, а також військовослужбовці регулярних ЗС РФ», – зазначив начальник Генштабу ЗСУ.

Показово, що 6 серпня 2018 року у матеріалі журналістів спеціального проекту Радіо Свобода «Донбас. Реалії», з посиланням на інформацію ГУР МОУ, була оприлюднена інша інформація щодо загальної чисельності окупаційних військ і кількості танків. “За даними української розвідки, сьогодні їхня загальна чисельність досягла майже 35 тисяч осіб”,- з посиланням на інформацію ГУР МОУ повідомляв журналіст Радіо Свобода Л. Стек.

Він додає, що у військовій розвідці України підрахували: на озброєнні бойовиків зараз є 475 танків, майже тисяча (948) бойових броньованих машин, 762 артилерійські системи і понад 200 (208) реактивних систем залпового вогню.

9 серпня 2018 у програмі “Лицом к лицу” на UATV представник Головного управління розвідки МОУ Вадим Скібіцький заявив, що у двох корпусах бойовиків наразі перебуває 35,5 тисячі військовослужбовців, зокрема й кадрові військові РФ.

“До того ж за нашими даними, десь 2100 військовослужбовців РФ виконують завдання щодо забезпечення бойових дій на Донбасі. Це реальні військові, які відряджаються російським керівництвом на територію України для виконання бойових завдань за принципом ротації”, – сказав він.

Якщо порівняти дані, оприлюднені тодішнім начальником Генштабу Збройних сил України і представником ГУР МОУ Скібіцьким, то виходить, що за 10 днів у серпні 2018 року чисельність бойовиків на території тимчасово окупованих районів Луганської та Донецької областей скоротилася з 35,5 тисяч до 32 тисяч бойовиків, а кількість танків, навпаки, збільшилася з 475 до 700.

Подібні розбіжності у цифрах ставлять під сумнів інформацію  оприлюднену представниками ГУР МОУ.

Звертаю увагу політичного і військового керівництва України, що інформація про чисельність бойовиків ОРДЛО та російських військових, які орудують в Донецькій і Луганській областях  – це офіційні дані ЗСУ. Неприпустимою є ситуація розбіжностей у даних між керівництвом МОУ, командувачем ООС та ГУР МОУ.

Джерело 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here