Єдиний порятунок для Росії – капітуляція Путіна перед цивілізованим світом

0
167

Інакше російській еліті доведеться бути присутньою при саморуйнуванні власної держави.

Ракетний удар Сполучених Штатів та їхніх союзників по сирійським хімічним об’єктам обіцяє стати аж ніяк не єдиною реакцією Вашингтона на підтримку Москвою режиму Башара Асада. Вже сьогодні американське Міністерство фінансів має намір оголосити про нові антиросійські санкції. Вони стосуватимуться саме відповідальності за Сирію.

Таким чином, в російсько-американських відносинах виникають відразу кілька санкційних пакетів. Один – у зв’язку з нападом Росії на Україну і окупацією Криму і Донбасу. Інший – через втручання Москви в президентські вибори у Сполучених Штатах. Третій – через дії Москви в Сирії.

Об’єкти цих пакетів можуть і не збігатися між собою, але всі разом вони б’ють по інтересах російського політичного керівництва і олігархів, підточують основи економіки країни.

Тому врегулювання в російсько-американських відносинах більше не стосується якогось конкретного аспекту. Вирішити проблеми Донбасу – залишаться Крим, Сирія і втручання. Підеш з Сирії – залишається Україна. Пообіцяєш більше не лізти в чужі вибори – залишаться Сирія і Донбас.

Навіть президент США не зможе скасувати всі санкції, якщо залишаться невирішені проблеми. По суті, кілька різних пакетів санкцій, які запроваджуються за різні злочини і зловживання путінського режиму, і створюють хороший фундамент для угоди, про яку так любить говорити президент Дональд Трамп.

Але що таке угода в умовах системного впливу кількох різних санкційних пакетів?

Це – капітуляція. Єдиний порятунок для Росії – капітуляція Путіна перед цивілізованим світом. Повна і беззастережна.

Але Путін капітулювати не збирається. Уже сьогодні рада Державної Думи на надзвичайному(!) засіданні планує обговорити законопроект, яким Москва збирається відповісти на нові американські санкції. Не ті, які будуть запроваджуватися сьогодні, а ті, які були введені через втручання Москви у вибори і стосувалися інтересів наближених до Путіна олігархів і держкомпаній.

Путін хоче за них помститися. Ця помста ніяк не позначиться на американській економіці, але вдарить по інтересах звичайних росіян. А російський президент продемонструє, що він із Трампом, як і раніше, на рівних. Ніяких реалістичних висновків з ситуації, яка склалася у зв’язку з санкційною війною, Путін робити не хоче. А, може, він просто не здатний до реалістичного осмислення наслідків війни санкцій і неминучої ізоляції Росії.

Залишається під питанням, наскільки осмислення таких наслідків в змозі зробити російська політична, військова та підприємницька еліта.

Насправді у неї простий вибір. Або вона повинна домогтися усунення Путіна і його заміни політиком, здатним підписати капітуляцію перед Заходом. Або російській еліті доведеться бути присутньою при саморуйнуванні власної держави. А іншої Росії, яку можна було б так успішно і безкарно обкрадати, у цих людей просто немає.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here