Чи піде Порошенко на вибори мера Києва?

0
343

«УП» пише, що дехто з оточення Петра Порошенка переконує його піти на вибори мера Києва. Нібито мерство дасть колишньому президенту плацдарм для камбеку. При цьому видання вважає, що для Порошенка є ризик, бо якщо він програє Кличку, його великій політичній кар’єрі настане кінець.

Важко погодитись. По-моєму, сподіванням на реванш настане кінець, якщо Порошенко стане мером Києва.

Мерство передбачає ряд конкретних повноважень і обв’язків, які вкрай важко виконувати, перебуваючи у протистоянні з центральною владою. До того ж, у центральної влади більше можливостей створювати проблеми меру столиці, ніж у мера – створювати проблеми центральній владі. При цьому негатив за невиконання своїх обов’язків буде лягати на мера, а не на центральну владу. Згадайте хоча б історію зі сміттєвою блокадою Львова і як після неї постраждав рейтинг Андрія Садового.

Звісно, можна припустити, що, обравшись мером, Порошенко пішов би на союз з Офісом президента. Але це ще більша втрата свого електорату, який негативно налаштований до Зеленського, і жодних шансів на реванш.

Коротше кажучи, мерство у Києві стало б для Порошенка не шансом, а початком кінця сподівань на камбек. Куди вигідніше залишатись в Раді, критикувати і ні за що не відповідати.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here