Чорновіл змінював світ, у якому жив. І понад усе любив Україну

0
230
Чорновіл

Він змінював світ, у якому жив. І понад усе любив Україну.

Сьогодні В’ячеславу Чорноволу виповнилося б 82. Скільки б ще він міг зробити для нашої держави…

Він відкрито виступав проти радянської влади та політичних переслідувань. Заснував Галицьку асамблею і Народний рух України. Без нього Верховна Рада ніколи б не проголосила Акт Незалежності України та не заборонила б Компартію.

Чорновіл був державним діячем, який працював на перспективу країни, а не на миттєву політичну вигоду. Серед його здобутків я завжди виділяв скликання Переяславської ради 21 червня 1992 року. Того дня за його ініціативи було скасовано Переяславську угоду 1654 року. Надзвичайно важливий і своєчасний крок.

Я пишаюсь тим, що знав В’ячеслава Максимовича особисто, а наші життєві шляхи перетинаються між собою і мають багато спільного. Він починав свою трудову діяльність простим теслею на будівництві, а мій перший запис у трудовій книжці – «скотар колгоспу».
Ще з студентських років ми обидвоє друкувалися в газетах і в політику прийшли з журналістики.

Щодо загибелі Героя – я впевнений, що це політичне вбиство і рано чи пізно ті, хто вчинив цей злочин, будуть покарані по справедливості.

Упокій, Господи, його душу, а нам, сучасним політикам, дай мудрості продовжити його політичний курс. Дай нам сили створити Україну, про яку він мріяв.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here