Бізнес Президента Порошенка з російським олігархом Григоришиним

0
164

У той час, як Президент Порошенко розказує всій країні про деолігархізацію, завдяки його персональній підтримці російський олігарх Григоришин отримав сьогодні монопольний вплив на українську енергетику, що загрожує національній безпеці нашої держави.

Водночас компанія Порошенка має спільний бізнес із компаніями Григоришина.

27 листопада 2014 року компанія Григоришина “Фондовий актив” придбала 25% акцій “Вінницяобленерго” за 112,7 мільйона гривень.

21 січня 2015 року “Фондовий актив” (компанія Григоришина) продала компанії Порошенка “Інвестиційний капітал Україна” 25% акцій “Вінницяобленерго” за 7,7 мільйона гривень – на 105 мільйонів гривень дешевше його реальної вартості!

До речі, керівниками в компанії Порошенка “Інвестиційний капітал Україна” працювали Валерія Гонтарєва, Володимир Демчишин, Дмитро Вовк. Після обрання Порошенка Президентом вони були призначені ним на високі державні посади, на яких лобіюють спільний бізнес Порошенка-Григоришина.

У зв’язку з цим у мене кілька запитань до Петра Порошенка:

Чи вважає він нормальним і моральним, що компанія Президента України веде спільний бізнес з російським олігархом у той час, коли Росія є країною-агресором, окупувала наш Крим і веде війну проти України на Донбасі?
Що взамін отримав російський олігарх Григоришин за те, що продав Порошенку актив на 105 мільйонів гривень дешевше його реальної вартості?

Парадоксально, але факт: незважаючи на російську агресію, сьогодні особи, пов’язані з російським олігархом Григоришиним, призначені на ключові посади в енергетичній галузі і мають монопольний вплив на прийняття рішень у цій стратегічній сфері (дивись таблицю).

Спільний бізнес Президента Порошенка з російським олігархом Григоришиним пояснює, чому фракція Порошенка в парламенті провалила наш законопроект про націоналізацію в Україні майна країни-агресора (бо під цю націоналізацію потрапляє і майно Григоришина), а також чому досі – з вересня 2014 року! – Президент не підписав затверджений на Раді нацбезпеки і оборони указ про запровадження санкцій проти російського бізнесу.

Оскільки спільна політика міністра енергетики Демчишина і російського олігарха Григоришина призвела до вкрай небезпечного посилення енергетичної залежності України від Росії, що загрожує обороноздатності та національній безпеці України, я звернувся з листом до Президента Порошенка, прем’єра Яценюка, секретаря РНБО Турчинова невідкладно ініціювати засідання Ради нацбезпеки і оборони для розгляду цих питань. Текст цього листа оприлюдню трохи пізніше.

Також звертаюся до Служби безпеки України, парламентського комітету по боротьбі з корупцією та спецкомісії Ради по приватизації розслідувати обставини купівлі-продажу акцій “Вінницяобленерго”, а також призначення на ключові посади в енергетичній галузі України осіб, напряму пов’язаних із російським олігархом Григоришиним.

Енергетична безпека України – це одна з головних складових національної безпеки України. Призначення в енергетичні галузі людей російського олігарха Григоришина на тлі російської агресії – це величезна загроза національним інтересам України. Це так само, як Янукович призначав громадян Росії міністром оборони України та головою СБУ. Дивно, що ніхто з державних органів і вищих посадових осіб України не реагує на ці очевидні кричущі факти.

11224008_852821311453134_156172867192640110_n 11234811_852821284786470_5988923085053782640_n

Олег Ляшко