Активістки намагаються зупинити гендерне насилля в українському суспільстві

Увечері 25 листопада відбулася акція до Міжнародного дня боротьби з гендерним насильством над жінками. В акції взяли участь “Ритми спротиву”, “Чорна Веселка”, “Chaotic Good” та позаорганізаційні активістки та активісти: понад 60 осіб.

Понад сто осіб відвідувачок та відвідувачів отримали листівки із номерами гарячих ліній допомоги тим, хто постраждали від гендерного насильства.

Спікерки акції наголошували, що насильство над жінками має різні прояви: окрім фізичного, жінки зазнають також психологічного та економічного насильства. Органи державної влади, медіа та українське суспільство в цілому вперто ігнорують “традиційні” прояви насильства у побуті та громадському просторі. До цього додається образлива об’єктивуюча реклама із вербальними та візуальними маркерами, що підтримують культуру зневаги та насильства. Учасниці заходу звернули увагу, що капіталізм та патріархат нерозривно пов’язані між собою: жінки мають в середньому на 30% меншу за чоловіків зарплатню на тих самих посадах й знаходяться в економічній залежності. Наголошувалося, що “капіталізм та патріархат – гілки одного дерева”, а також на тому, що насильство стосується всіх жінок незалежно від сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Усі ці питання ще більше загострюються в зоні АТО, де насильство легітимізують військові дії. Проблема насильства над жінками часто просто заперечується/ відкидається/ замовчується: в побутових розмовах, суспільних обговореннях, державних інституціях та органах. Самі жінки часто не мають права голосу в цій ситуації, тобто, ставши жертвами реального насильства вони ще й стають жертвами насилля символічного (скарги заперечуються або відкидаються, інтерпретації чоловіків уважаються важливішими). Більше того, досі побутує звинувачування самої жертви в насильстві (“сама винна”, “не треба ходити так пізно”, “вона його спровокувала” тощо).

Більше інформації, якщо Ви зіткнулися із гендерним насильством тут:http://sisfist.wix.com/gender-violence

Організатори запрошують також на суботні акції “Поверни собі ніч” в Дніпропетровську, Львові та Києві:https://www.facebook.com/events/562357730595114/

Кампанія проти дискримінації


Загрузка...