Ситуація з коронавірусом в ОРДЛО: навіщо українська розвідка запускає фейки

0
201

7 квітня на брифінгу речник Міністерства оборони України полковник Олександр Мотузяник з посиланням на дані ГУР МОУ повідомив про те, що більшість інфікованих в ОРДЛО протягом березня поточного року відвідували РФ через неконтрольовані Україною ділянки кордону.

При цьому, як додав речник, з початку квітня цього року спеціальними автобусними рейсами до Ростовської області та у зворотному напрямку перевезено понад 2 тис. осіб. “За даними розвідки, зазначене призводить до погіршення епідеміологічної ситуації на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях”, – наголосив Мотузяник.

Варто зазначити, що озвучена на брифінгу інформація ГУР МОУ не відповідає дійсності.

За інформацією місцевих ЗМІ, станом 18 березня поточного року на території окупованих районів Донецької області під наглядом лікарів перебували дві жінки з підозрою на коронавірус. Одна з них приїхала 9 березня з Китаю, а друга прибула 14 березня з Москви, а туди прилетіла з Італії. При проходженні кордону температура пасажирки була нормальною, але її родичі вирішили звернутися до медичної установи і поставити жінку під спостереження.

31 березня т.зв. “міністр охорони здоров’я ДНР” Ольга Долгошапко повідомила, що на території “республіки” зареєстрований перший лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Долгошапко додала, що заражена прибула з Москви з чоловіком і маленьким сином.

На території окупованих районів Луганської області станом на 4 квітня офіційно підтверджено 4 випадки COVID-19. За інформацією т.зв. “головного державного санітарного лікаря” самопроголошеної “ЛНР” Докашенка, перші два випадки захворювання коронавірусною інфекцією є привізними, з Москви.

Це т. зв. “заробітчани”, які перебували на території РФ і на момент епідемії коронавірусу вирішили повернутися додому, а не відвідували РФ протягом березня місяця через неконтрольовані Україною ділянки кордону, як це стверджує ГУР МОУ.

Щодо відвідин мешканцями ОРДЛО РФ через неконтрольовані Україною ділянки державного кордону.

18 березня т.зв. “служба прикордонної охорони Міністерства державної безпеки ЛНР” інформує мешканців окупованих районів Луганської області, що пропуск пасажирських автобусів з реєстрацією самопроголошеної “ЛНР” через міжнародні пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією тимчасово припинений.

Пов’язано це з тим, що з опівпівночі 18 березня Росія обмежила в’їзд в країну іноземних громадян і осіб без громадянства. Обмеження триватимуть до півночі 1 травня.

Лише з 24 березня був відновлений пропуск пасажирських автобусів з реєстрацією самопроголошеної “ЛНР”, але виключно в пунктах пропуску “Ізварине”, “Довжанський” і “Червонопартизанськ”. В свою чергу робота місцевих пунктів пропуску на кордоні самопроголошеної “ЛНР” з РФ – “Поповка”, “Північний”, “Піщанівка”, “Краснодарка”, “Краснодарка-1” і “Новоборовиці” тимчасово припинена.

Стосовно інформації української розвідки щодо перевезення з метою оформлення громадянства РФ з початку квітня цього року спеціальними автобусними рейсами до Ростовської області та у зворотному напрямку понад 2 тис. осіб.

У “міграційній службі ДНР” повідомили про те, що незважаючи на пандемію коронавируса щодня надходить близько 1 тис. заявок на оформлення паспорта громадянина РФ. Станом на сьогодні російське громадянство отримали 93 855 мешканців окупованих районів Донецької області. За інформацією т. зв. “МВС ЛНР” щодня здійснюється 10-11 спеціальних автобусних рейсів (близько 500 осіб) для отримання паспорту громадянина РФ.

Таким чином, кількість мешканців окупованих територій, яких з початку квітня цього року спеціальними автобусними рейсами транспортували до Ростовської області і у зворотньому напрямку, значно перевищує озвучену ГУР МОУ цифру, а саме: 2 тисячі осіб.

Разом з тим, мешканці окупованих територій, які виїжджають організованими групами на територію РФ для отримання паспорта і назад, не підлягають обов’язковому знаходженню в режимі самоізоляції. У МВС “республік” зазначили, що транспорт, який перевозить мешканців ОРДЛО в РФ за паспортами, начебто піддається необхідній санітарній обробці.

Варто зазначити, що інформація Головного управління розвідки Міноборони України про те, що в ОРДЛО у 7-й лікарні Луганська від коронавірусу померли 9 осіб, так само не відповідає дійсності. Ця лікарня не входить у перелік шести інфекційних стаціонарів, які сьогодні розгорнуті на території самопроголошеної “ЛНР”.

Звертаю увагу політичного і військового керівництва України, що оприлюднення недостовірної інформації свідчить про низький рівень поінформованості української розвідки щодо перебігу подій на окупованих територіях Луганської і Донецької областей.

Аналітичний відділ ГІ “Права Справа” залишає за собою право на громадський контроль за діяльністю прес-служби ГУР МОУ.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here