Вплив Коломойського на Зеленського, якщо він стане главою держави, буде дуже сильним

0
496

В цьому випадку слід враховувати саме цю відому формулу.

Я особисто знайомий з більшістю фаворитів президентських перегонів і можу оцінювати їх і як політиків, і як людей. І з точки зору політичної психології та поглядів Зеленський для мене така ж terra incognita, як і для більшості українців. Але можна робити висновки за деякими його виступами та інтерв’ю.

Зеленський людина швидше ліберальна, прозахідних поглядів, не русофіл. Він підкреслює, що засудив і засуджує російську агресію. Але в той же час він і пацифіст, і це дуже щирий: виступає за таке собі мирне вирішення конфлікту на Донбасі. Але що стосується більшості ключових питань державної політики, тут не тільки ми, виборці, не можемо його оцінити – він і сам не може чітко сформулювати своє бачення.

В історії з Зеленським варто враховувати відому формулу: короля грає свита. Коли ми говоримо про Порошенка або Тимошенко – дуже сильних і досвідчених лідерів – вони все-таки домінують як особистості і політики, і перш за все самі формують своє оточення. У випадку з Зеленським, у якого недостатньо досвіду, перш за все політичного, вирішальним фактором буде його оточення.

Думаю, що вплив Коломойського, особливо в початковому етапі правління Зеленського, якщо він стане главою держави, буде дуже сильним. Просто тому, що у Зеленського немає повноцінного кадрового резерву, і хто тоді йому може запропонувати всіх цих людей – для роботи в адміністрації, на посаді генпрокурора, міністра закордонних справ, оборони? Навряд чи у Зеленського зараз є ці люди.

Другий аспект допомоги – пошук голосів у Верховній Раді. Тому що Зеленський і багато з тих, хто допомагає йому робити кампанію, цього робити точно не вміють. А Коломойський і його люди – вміють. Але не думаю, що цей олігарх буде єдиним, хто зможе запропонувати свої послуги і важелі впливу. Реклама Зеленського, наприклад, з’явилася і на каналах Пінчука, хоча відносини останнього з Коломойським дуже конфліктні.

І так, зв’язок з Коломойським Зеленський визнає, але заперечує залежність – і я думаю, він спробує дистанціюватися від нього, але на це потрібен час. На перших порах Коломойський може вплинути на Зеленського дуже сильно, але це також може зіграти проти самого Зеленського. Адже історія з Порошенком показала: олігархи, політичні та бізнес-еліти, а також значна частина суспільства не хочуть домінування одного олігарха. Вони хочуть, щоб ситуація була більш-менш плюралістична.

І якщо раптом виникне коаліція спочатку проти Зеленського, а потім проти Коломойського, нас очікує спочатку де-юре, а потім і де-факто перехід до парламентської республіки. Цей сценарій зараз активно обговорюють.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here