Треба не дурити себе і весь світ про «безальтернативність» Мінських угод, а рішуче вимагати їх перегляду

0
91

5 років тому, одразу після підписання президентом Порошенком Мінських угод, наша команда вступила з ним у жорстке протистояння. Порошенко переконував суспільство у безальтернативності Мінських угод і що вони – єдиний шлях до миру. Для нас же було одразу очевидним, що амністія бойовиків, легалізація їх через вибори та закріплення особливого статусу для Донбасу в Конституції України – це план Кремля, а не України.

І треба було бути або сліпим, або зовсім дурним, щоб цього не бачити. Саме тому, не зважаючи на погрози і переслідування влади, наша команда зробила у парламенті все, щоб не дати протягнути зміни до Конституції і все інше, чого вимагав від України Путін.

Час довів, хто був правий у цьому протистоянні – ми чи влада. І через 5 років після підписання Мінських угод Росія і її бойовики не збираються їх виконувати, війна, на жаль, продовжується і ми не стали ближче до деокупації Донбасу і відновлення миру.

Тому що Мінські угоди можна виконати лише втративши нашу державність! Проведення виборів на Донбасі до відновлення контролю України за кордоном і виведення російських військ – а саме такий порядок і передбачено в Мінських угодах – це фікція, як і кримський «референдум» 2014 року.

Тому треба не дурити себе і весь світ про «безальтернативність» Мінських угод, а рішуче вимагати їх перегляду. Це і є єдиний шанс їх виконати.

Але при цьому президент Зеленський має завжди пам‘ятати одну важливу істину: без сильної армії жодні домовленості нічого не вартують. Тому, продовжуючи переговори, а не торгуючи національними інтересами – як подача води в окупований Крим – влада зобов‘язана зосередити всі зусилля держави на побудові сильної армії. Щоб у потрібний час саме наші військові стали виконавцями Мінських угод і повернення миру на Донбас і в Крим. По-іншому не буде, якщо не капітулювати, звичайно.

P.S. Мій виступ у парламенті 13.02.2015

https://www.facebook.com/O.Liashko/videos/2713665935368653/

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here