Пресконференція Зеленського – це провальний початок серіалу “Переворот”, який мав замінити серіал “РНБО”

Старт сезону серіалу “Переворот” провалено. Наслідки для Зеленського.

Володимир Зеленський втратив останній шанс піти на дострокові вибори і відносно легко їх виграти.

1. Якщо ви задали собі запитання про конференцію Зеленського і хочете зрозуміти, що це було, то відповідь дуже проста: це провальний початок серіалу “Переворот”, який мав замінити серіал “РНБО”. Продюсери цього серіалу не розуміють, що у разі перевороту спочатку треба когось садити, а потім уже робити нарізки відео та вже наприкінці брифінги. Нині все зроблено навпаки.

2. Емоційний стан Зеленського явно не найкращий. І це не менш важливо, ніж беззмістовність звинувачень у перевороті. Країна побачила лідера, який не витримує критики і опускається до дрібних сварок.

3. Відсьогодні починається силова стадія протистояння Зеленський – Ахметов. Важливим моментом є те, що емоційний стан президента не може не вплинути на стан силовиків. Якщо завтра вони отримають вказівку йти в атаку на Ахметова, вони перш за все будуть думати, чи зможе президент їх захистити.

4. Із великою долею ймовірності ми можемо припустити, що сьогоднішня пресконференція (хто надоумив її робити перед Шустером – окреме запитання) призведе до скачкоподібного падіння рейтингу президента на 3–5% у короткостроковій перспективі з подальшим негативним прогнозом.

5. Якщо цей прогноз справдиться, то перша спроба зламати більшість у Раді відбудеться під час голосування за бюджет, а реальна втрата більшості може статися у лютому – березні 2022 року, і, відповідно, може відбутися зміна уряду.

6. Ситуація з примушуванням України до прямих переговорів з ОРДЛО при цьому залишається ключовою зовнішньою загрозою, відповіді на яку поки не шукає жодна зі сторін конфлікту. Головним викликом залишається те, що ні команда кандидатів Ахметова, ні можливі бенефіціари майбутньої коаліції не мають консенсусу із цього питання. І справді, ключове завдання громадянського суспільства та ЗМІ – змушувати всіх гравців привселюдно висловлюватися з цього питання.

7. Ми входимо у турбулентність. І на жаль, поки всі гравці грають на одній шахівниці: як збити Зеленського, забуваючи про всі інші глобальні виклики.

Джерело: Vadym Denysenko / Facebook

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here