Перспективи об’єднання штабів Аграрної партії і «За майбутнє»

0
150

Значуща подія в контексті місцевих виборів – об’єднання виборчих штабів “За майбутнє” та Аграрної партії, яке відбулося 13 серпня.

Згідно з міжпартійним меморандумом партії висунуть узгоджених кандидатів у депутати обласних та інших місцевих рад, а також на посади сільських, селищних, міських голів. У структурі спільного виборчого штабу буде створено аграрне крило. Його очолить заступник голови Аграрної партії України Інна Костиря.

Цей формат політичної співпраці представляє собою непряму форму виборчого союзу – без юридичного об’єднання (обидві партії, як я розумію, зберігають юридичну самостійність), проте із взаємодоповненням та координацією дій.

Це об’єднання значно посилює електоральні можливості обох партій. «За майбутнє» хоча і нова партія, але має потужні ресурси – має депутатську групу в парламенті, гарантоване представництво у виборчих комісіях, вагомий вплив у цілій низці регіонів, веде масштабну рекламну кампанію.

Аграрна партія була одним з переможців на місцевих виборах 2015 р., успішно виступала на виборах до ОТГ, має розгалужену мережу у сільській місцевості. Останні два роки Аграрна партія переживала складні часи, була боротьба між різними угрупуваннями, проте на місцевих виборах вона традиційно серед фаворитів.

Тому інтеграція цих двох партій на нинішніх місцевих виборах значно посилює їх потенціал, як електоральний так і кадровий. На перспективу це ще і заявка на спільну участь в парламентських виборах. І якщо це об’єднання успішно заявить про себе на місцевих виборах-2020, то воно може стати центром тяжіння для місцевих еліт.

Я вже писав про можливість створення партійних коаліцій на підтримку реформи децентралізації. Ось і перші дії на цьому шляху. Поки що вони мають суто електоральне значення, але після місцевих виборів це об’єднання може розширюватись і забезпечувати координацію дій між представниками місцевого самоврядування і депутатами Верховної Ради.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here