Пастка для чемпіона

0
229

Вибори столичного міського голови можуть створити цікаву ситуацію. Віталій Кличко, якого вже сьогодні багато хто вважає беззаперечним переможцем, ризикує отримати в Києві піррову перемогу.

Ніде правди діти: на посаді столичного мера Віталій Кличко виглядає органічно, він помітно виріс за час своєї роботи на посаді. Проте повністю позбавитися впливу політичних промоутерів славетному чемпіону не вдалося, хіба що змінити його: якщо раніше Кличка тісно пов’язували з Дмитром Фірташем, то сьогодні все частіше згадують про «безкорисну дружбу» Андрія Єрмака з Кличком-старшим.

Єрмака цілком можна зрозуміти: хоча він «продюсує» Володимира Зеленського, відмовлятися від впливу на Кличка сенсу немає. Кілька людей у менеджменті столиці з «ярликами Єрмака» – перші ластівки, адже основний розрахунок – на місцеві вибори, правила яких «слуги народу» перекроювали під власні інтереси протягом тривалого часу. Тоді і простір для кадрових маневрів буде більшим, адже за склад Київради буде доволі строкатим, а гра на роз’єднання посади столичного міського голови та голови КМДА нараховує майже два десятки років. На Банковій небагато носіїв інституційної пам’яті про події новітньої історії України, проте добре розуміють: хто володіє владними важелями в столиці, той впливає на події у державі в цілому.

Власне, тому можна припустити, що гра Банкової з Кличком буде з нульовою для нього сумою. Столичному меру розповідають про величезні шанси на перемогу нокаутом у першому раунді, перепрошую, турі. Для підтвердження цього виставляють Ірину Верещук кандидатом в мери за безпосередньої участі Володимира Зеленського та наголошують на беззастережності перемоги. А ось тут є певні сумніви, оскільки високий рейтинг у 44%, зафіксований Центром Разумкова, склався у період, коли основні супротивники Кличка не розпочинали активні кампанії. Критикувати Кличка, який стоїть біля київського стерна шостий рік, є за що, і робити це будуть інтенсивно.

В умовах, коли економічна криза та розчарування діючою владою набирає обертів, «Слузі народу» вкрай необхідно отримати лояльних мерів у Києві та Львові – містах, які претендують на право називатися центрами політичного життя. Тому підтримка Віталія Кличка та Андрія Садового буде, причому достатньо ресурсною, а проти його конкурентів з високою долею вірогідності випустять спойлерів. В обмін від Кличка та Садового можуть попросити не лише особистої лояльності, але і відповідної позиції Асоціації міст України, яка наприкінці жовтня може стати осередком опозиційних настроїв.

Суспільно-політична ситуація характеризується високою турбулентністю, а місце мера столиці – чудовий стартовий майданчик для участі у президентській кампанії. Інформаційна активність Віталія Кличка під час пандемії багатьох стривожила, тому його триматиму у звичній «теплій ванні» на Хрещатику, оточуючи «корисними людьми». Адже навіть славетному чемпіону потрібні поради «людей з досвідом».

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here