Опитування Зеленського заперечує ідею демократії

0
137

Не знаю, хто порадив Володимиру Зеленському ідею проведення опитування в день місцевих виборів, але це заперечення самої ідеї демократії. Саме так. І справа зовсім не в юридичних аспектах – зрозуміло, що опитування можливе тільки за межами виборчих дільниць. І не в тому, хто заплатить “за цей бенкет” – очевидно, що це не може бути державне фінансування.

Справа в тому, що в демократичному суспільстві визначення того, які саме питання ставити, в якій формі, як сформульовані і таке інше мають обговорюватися відповідно до прозорих демократичних процедур. Так само і питання, скільки часу і як ці питання мають обговорюватися. Інакше країну та суспільство може просто розірвати. Питань, які не вимагають дискусії та не роз’єднують, просто не буває. Сподіваюся, що серед запропонованих питань точно не буде нічого про війну з РФ та окуповані території, про мову і таке інше, інакше у Кремлі всі стрибатимуть від щастя. Думаю, там точно не тільки сподіваються на дестабілізацію в нас після місцевих виборів, а й активно її підштовхуватимуть.

Насправді ідея запитати людей про те, що і як вони думають, має сенс. Просто робити це потрібно прозоро, передбачувано і у відповідності до всім зрозумілих демократичних процедур, особливо у країні, що воює.

Колись Черчілль казав, що демократія – не ідеальна форма врядування, але точно краща за всі випробувані людством. Недотримання демократичних процедур демократію вбиває.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here